2 děti na 1 pokoj – tipy na patrové postele s praktickými vychytávkami

1

Mnoho rodičů si po narození druhého potomka láme hlavu s přestavbou dětského pokoje. Na první pohled snadná záležitost se může změnit v hodiny rozhodování, měření a vybírání. Každý rodič samozřejmě chce, aby měly obě dvě děti dost prostoru na hraní, učení, spaní a buďme upřímní – i na zlobení.

Jenže pokojíček není nafukovací a druhá dětská postel se do něj mnohdy ani nevejde. Naštěstí existují patrové postele, které tento problém s přehledem vyřeší.

Jakou patrovou postel vybrat? Na trhu najdete relativně velký výběr od těch nejobyčejnějších po promyšlené kusy kvalitního nábytku. My vám doporučujeme porozhlédnout se po postelích, které vašim dětem nabídnou i něco víc, než jen místo k přespání.

Pro inspiraci jsme pro vás vybrali rovnou dvě takové dětské patrové postele.

Dvoupatrová postel Elisia 2 s přistýlkou pro kamaráda

Dvoupatrová postel Elisia 2

Na první pohled působí tato postel sice pěkně a kvalitně, ale jinak celkem nezajímavě. Její největší výhoda se totiž skrývá pod spodním dílem postele. Ten po vytažení vytvoří třetí lůžko. Postel je proto výborná pro děti, které často zvou své kamarády na přespání.

A pokud nebude mít postýlka nájemníka, děti ji jistě využijí i tak. Měkké místečko na hraní navíc se hodí přeci vždy.

Dvoupatrovou postel si můžete objednat v několika veselých barevných provedeních. Konstrukce je z masivního borovicového dřeva a každá postel unese až 70 kg. Děti si díky tomu mohou postel nechat klidně až do puberty.

Patrová postel Adéla XIV. – využijte maximum prostoru

Patrová postel s policemi Adéla XIV.

Při pohledu na obrázek postele vám bude hned jasné, proč se nám tento kousek nábytku tolik líbí. Výrobce vzal klasickou dvoupatrovou postel a doplnil ji množstvím poliček a přihrádek. Děti si je mohou zaplnit oblíbenými knížkami nebo hračkami a vytvořit si svůj osobní koutek.

Postel má dole navíc dva šikovné šuplíky. Svým majitelům poskytuje nejen pohodlné spaní, ale zároveň spoustu úložného prostoru. Výrobce vás nechá vybrat ze dvou barevných variant – růžová pro holky a modrá pro kluky.

Konstrukce je vyrobená z laminovaných dřevotřískových desek. Přestože se nejedná o postel z masivu, je navržená tak, aby byla dostatečně stabilní i bez ukotvení do zdi.

Povlečení – drobný, ale důležitý detail pro šťastné spaní

Aby se vám (především mladší) děti do nové dětské postele těšily, doplňte ji vtipným povlečením. Jestliže máte doma malé milovníky pirátů, překvapte je právě pirátským povlečením.

Bílé dětské povlečení s motivem piráta

Takové povlečení (troufneme si říci) udělá dětem radost i jako dárek. Přidejte k tomu ještě pohádkovou knížku o pirátech a získáte pár týdnů chození do postele bez odmlouvání.

S dětským povlečením si rodiče většinou vůbec nelámou hlavu. Koupí jedno s puntíky, druhé s proužky a je vymalováno. Co to tentokrát zkusit jinak? Dnes se dá objednat celá řada vtipných, roztomilých a tematických povlečení. Klidně “zariskujte” a nechte děti, aby si nějaké pěkné vybraly sami.

Která dětská postel se vám líbí víc – s přistýlkou nebo s úložnými prostory a poličkami? Podělte se s ostatními čtenáři o svůj názor v komentářích pod článkem. A pokud jste našli další zajímavé řešení dvoupatrového spaní, určitě si ho nenechávejte pro sebe (rodiče si musí pomáhat).

O autorovi

nguoisec@gmail.com'

Zakladatel Peřiňák.cz a milovník hezkého nábytku. Ve volném čase cestuji po světě. Starám se o různé webové stránky a cvičím jógu. Peřiňák je inspirací pro všechny milovníky hezkých a praktických věcí do domácnosti. Máte nějaký dotaz? Zeptejte se nás v poradně! Rádi vám zdarma poradíme.

1 komentář

Napiš komentář