3 pravidla pro výběr komody do ložnice

0

Jistě nám dáte za pravdu, že jsou určité druhy nábytku, bez kterých si bydlení snad ani nedokážete představit. Klasická šuplíková komoda mezi ně nepochybně patří. Komoda pojme někdy až neuvěřitelné množství věcí a vše se v ní dá pěkně poskládat.

Jednou z místností, pro kterou je tento typ nábytku typický, je ložnice. Nevlastníte-li šatní skříň přes celou stěnu je logické, že budete potřebovat i další úložné prostory. Vyberete-li si správně, budete mít kam uložit všechny věci, jež se vám dosud neprakticky mačkaly ve skříni nebo se bezvládně povalovaly po židlích.

V dnešním článku vám proto přinášíme takový malý návod jak postupovat při výběru komody do ložnice.

1. Dřevo vs. laminovaná dřevotříska

Dřevěný nábytek je “držák” o tom není pochyb. U takového nábytku jako je komoda do ložnice však není nutné hledat pouze kusy z masivního dřeva. Přeci jenom komoda slouží pouze k ukládání lehkých a čistých věcí.

Jestliže tedy nechcete vynakládat tisíce korun na komodu z pravého dřeva, prostě to nedělejte. Stejnou službu vám udělá nábytek z laminované dřevotřískové desky. Navíc je při stěhování lehčí a existuje ve více barevných provedeních.

Šuplíková komoda Alabama

Například šuplíková komoda Alabama působí na první pohled jako nábytek z těžkého tmavého dřeva. Je však vyrobená z dřevotřísky.

2. Na výšce záleží

Při nákupu komody do ložnice přes internet si dejte pozor na jednu věc – udávanou výšku. Někteří prodejci své výrobky dokážou nafotit tak, že působí mnohem větší než ve skutečnosti. U komody (zvláště té ložnicové) by vás pak příliš malá výška mohla mrzet.

Vybírejte komody od cca 1 metru výšky. Nejenže se do nich vejde více věcí, ale zároveň se vám bude lépe využívat horní plocha. Můžete si na ni položit šperkovnici nebo parfémy a nahradit s ní toaletní stolek.

Výbornou volnou je například komoda Veris:

Kombinovaná komoda Veria

3. Jak novou komodu sladit se starým nábytkem?

Není vždy nutné (a někdy ani možné), aby se váš starý nábytek sladil s tím novým. V ideálním případě vyberte co nejpodobnější odstín a vzor dřeva. Nebo to můžete vzít z druhé konce a vybrat naopak kontrastní kousek.

Dekor dřeva se dá bezvadně sladit s jednobarevným lakováním. Bílý a černý nábytek snadno sladíte s každou místností aniž by komoda působila jako pěst na oko.

Jak prozářit tmavou místnost?

Vybavování ložnice už máte za sebou, ale připadá vám příliš tmavá, smutná nebo nudná? Nemusíte se hned pouštět do velkých úprav. Bytové doplňky dokážou se vzhledem místnosti udělat hotové divy.

Máte-li před vaší novou komodou volné místo, využijte ho pro položení malého barevného koberce. Celý pokoj ihned prokoukne a bude mnohem více útulný.

Béžový koberec s barevnými vzory

Shodnete se s námi na tom, že bez komody se člověk jednoduše neobejde? Podělte se s námi o váš názor v komentáři pod článkem.

O autorovi

nguoisec@gmail.com'

Zakladatel Peřiňák.cz a milovník hezkého nábytku. Ve volném čase cestuji po světě. Starám se o různé webové stránky a cvičím jógu. Peřiňák je inspirací pro všechny milovníky hezkých a praktických věcí do domácnosti. Máte nějaký dotaz? Zeptejte se nás v poradně! Rádi vám zdarma poradíme.

Napiš komentář