4 tipy, jak vybrat nábytek do koupelny, aby vám vydržel roky!

0

Co se nábytku do koupelny týče, představy každého z vás se mnohdy hodně rozchází. Někdo touží po moderně, jiný se naopak nejlépe cítí v rustikálním stylu, další nedá dopustit na rozmanité etno. Jeden požadavek ale zůstává stejný: nábytek do koupelny musí být praktický, pěkný na pohled, šikovný co do funkcí i kvality a především by měl vydržet co nejdéle. V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat praktický nábytek, který vám vydrží roky.

1. Jaký nábytek koupelny určitě nebrat?

Zrcadlo

Plánujete si pořídit nový nábytek do koupelny a přemýšlíte, čemu byste se rozhodně měli vyhnout? Vezmeme-li to z druhé strany, do tohoto interiéru se nehodí kousky, u kterých výrobci uvádí, že nejsou vhodné do vlhkých prostor. Nábytek určený do koupelny musí snést určitou vlhkost. Týká se to samozřejmě i veškerých dekorací, které by se vlivem vlhkého vzduchu neměly mechanicky poničit.

2. Při výběru myslete na praktičnost

Nábytek do koupelny

Při svém rozhodování berte v potaz dispoziční možnosti vaší koupelny. Nábytek do koupelny by měl mít dostatečnou hloubku – standardní je zhruba 45-50 cm. Každý z vás potřebuje mít v tomto interiéru po ruce jiné věci, pro pohodlnou přehlednost jsou ideální šuplíky s organizéry. Koupelna je bezesporu hned po kuchyni jednou z nejvytíženější místností. Každý den musí snášet nápor celé rodiny, kdy se každý člen snaží vydobýt si svých deset minut pro ranní hygienu. Přistupujte proto k jejímu zařizování s rozmyslem a pečlivostí.

3. Jaký zvolit materiál?

Nábytek do koupelny z dubu

I materiál je u nábytku určenému do koupelen hodně důležitý. Vybírat byste měli nejen podle vzhledu, který je samozřejmě nejdůležitější, ale i podle toho, který materiál vám poskytne co možná nejdelší životnost. Nábytek do koupeny z dubu je nejen vzhledově velice přitažlivý a oku příjemný, ale navíc vám jeho masivní provedení slibuje dlouhá léta věrné služby. A dřevo je bezesporu jedním z nejoblíbenějších materiálů.

4. Jaké barvy jsou do koupelny ideální?

Dávkovač na mýdlo

V koupelně – stejně jako jinde v interiéru – se chcete cítit příjemně, proto se obklopujete věcmi, jež ve vás vyvolávají líbivé pocity. Aby vám tato místnost ve všech směrech plně vyhovovala, zamyslete se i nad vhodným vybavením do koupelny. Na vzhledu se podepisují i doplňky, které si do tohoto interiéru pořídíte. Co se barev týče, snažte se volit spíše světlejší odstíny. Jste-li milovníci sytých a tmavších barev, volte je jen v případě, že máte v koupelně okno, které celému interiéru dodá dostatek světla.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář