Barevný dětský pokoj odráží veselou dětskou povahu!

0

Barvy do dětského pokoje rozhodně patří. Proměňte obydlí malého rošťáka nebo princezny v kouzelné barevné království, a nedržte se zaběhnutého pravidla, že musíte zařídit pokoj pro kluka modrým nábytkem a pro děvčátko růžovým. Kombinujte a objevujte nové barvy a odstíny – vždyť jich jsou tisíce! Načerpejte s námi inspiraci a rozveselte dětský pokojíček hravými barvami.

Barvy podle věku dítěte

zelený dětský pokoj

Pokojíček malé ratolesti vybavte nejlépe nábytkem v tlumených barvách a pro osvěžení zvolte doplňky ve výrazných odstínech, jako je červená, sytě zelená nebo zářivě žlutá. Pokoj větších dítek zařiďte klidně nábytkem v pestrých barvách – třeba v oranžové nebo malinové.

Jak působí barvy na děti?

dětský pokoj Madagaskar

Nebojte se oživit zdi – nemusíte zůstávat u klasické bílé, dobrou službu prokáží žluté stěny, které vnesou do pokojíčku zář slunce. Pokud vám přijde žlutá moc výrazná, není špatná pastelová modrá, zelená nebo růžová. Zelená barva vyvolává pocit bezpečí a harmonii, modrá uklidňuje a červená naopak aktivuje energii dítěte.

Výrazné doplňky dokáží zázraky

červená houpací židle

Barvy v dětském pokoji vybírejte s ohledem na osobnost dítěte. Všímejte si, do jaké barvy se nejraději obléká a jakou pastelkou rádo kreslí. Nejste si jisti jeho oblíbenou barvou? Nechte stěny bílé a vyhrajte si s barevnými polštáři, závěsy, povlečením, taburety a dalšími povedenými doplňky.

Jaké pokojíčky jsou v módě?

červený pokoj pro miminko

Velmi módní jsou dětské nábytkové sestavy ve dvoubarevném provedení, jež kombinují dekor dřeva a pastelovou barvu. Pro malé děti je tou pravou volbou nábytek s hravým motivem zvířátek. Stejně veselý může být i dětský pokoj pro miminko, který se stane místem pro hraní, odpočinek a objevování okolního světa.

Barevný dětský pokoj bude tím správným prostředím pro rozvoj vašeho potomka. V jaké barvě jste jej zařídili vy, a bylo vaše dítě s výsledkem spokojeno? Těšíme se na vaše příspěvky!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář