Barvy do studentského pokoje, aneb jak vymalovat

1

Zařizování studentského pokoje představuje pro většinu rodičů doslova noční můru. Zavděčit se dospívajícímu dítěti, jehož představy, přání i názory se mění z minuty na minutu, vůbec není jednoduché a většina z vás si na tomto úkolu nepěkně vyláme zuby. V průběhu let se dětský pokoj vašeho malého drobečka promění, projde hned několika vývojovými etapami a zažije celou řadu změn. V dnešním článku vám poradíme, jaké barvy volit do studentského pokoje. 

Malování studentského pokoje je pro rodiče velkou výzvou

Vymalování studentského pokoje

Dojde-li na výmalbu studentského pokoje, neví si spousta rodičů rady. Pokud i vy stojíte před tímto úkolem a nevíte si rady, nejlepší, co můžete udělat, je zeptat se na názor vašeho dítěte. Zvláště v případě, kdy s dospívajícím názory příliš nesdílíte. Ovšem pozor – barvy do studentského pokoje nejsou jen o malování zdí! Aby studentský pokoj působil harmonicky, je třeba myslet i na vhodnou kombinaci výmalby a nábytku.

Pokoj pro dívku

Vymalování studentského pokoje

Každá dospívající dívka je parádnice a s tím souvisí i výběr barev do jejího studentského pokoje. Mezi vhodné odstíny patří všechny pastelové barvy, začínající oblíbenou růžovou, přes žlutou, červenou až fialovou. Zvláště fialový studentský pokoj je u dívek vítaný. Nepůsobí ani dětsky, ale ani dospěle, navíc se dá výborně kombinovat s dalšími odstíny – zvolit můžete zelenou, modrou i růžovou.

Pokoj pro chlapce

Studentský pokoj pro chlapce

Co se kluků týče, nejsou na rozdíl od dívek tak nároční, ovšem i přesto mají své požadavky. Máte-li doma studenta, největší radost mu zaručeně uděláte typicky klučičím vymalováním studentského pokoje. Mezi nejoblíbenější barvy patří bezesporu modrá, proto se nebojte v tomto odstínu studentský pokoj vymalovat. Mezi další barvy, kterými neuděláte chybu, je šedá, zelená či hnědá.

Při vybavení studentského pokoje myslete i na doplňky

Povlečení

Vhodně zařízený pokoj pro studenta nezahrnuje jen postel a skříň, důležité je myslet i na doplňky. Studentku zaručeně potěšíte vhodně zvoleným povlečením v příjemném odstínu, díky kterému bude doslova radost každý večer ulehat ke spánku. Přemýšlíte-li, čím udělat radost chlapci, vsaďte na nástěnné dekorace, se kterými rozhodně nemůžete šlápnout vedle. A pokud si opravdu nevíte rady, nechte vaše dospívající dítě, ať si samo vybere. 

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

1 komentář

  1. kozielova.zuzka@gmail.com'

    Ahoj chtěla bych v mém pokoji použít šedou barvu na zeď. Pokoj je malý a nevím jestli světlejší nebo tmavší odstín další věc je že nevím na kterou zeď ji použít. Malou radu bych uvítala.
    Je mi 13 a měním si se sestrou pokoj ji dam větší aby mela místo na hraní a Já půjdu do malého pokojíku, protože nepotřebuji tolik místa jako ona. Předem děkuji Zuzka

Napiš komentář