Bydlení pro romantiky, aneb když interiéru vládne růžová!

0

Růžová barva je v drtivé většině případů spojována s něžným pohlavím. Možná je to škoda, neboť je to příjemný a svým způsobem i uklidňující odstín, kterému se vyhýbáte spíše tak trochu ze zvyku. Co si budeme nalhávat – třeba i vy zastáváte názor, že růžová je zženštilá, a proto má k vám domu přístup zakázán. Chyba. My vás v dnešním článku přesvědčíme, že i tato barvička má svá výrazná PRO, díky kterým stojí za to dát jí šanci. Necháte se inspirovat?

Růžová nejen pro malé holčičky

Růžový dětský pokoj

Jak již bylo řečeno v úvodu – většina z vás si všechny tóny růžové barvy spojí především s princeznovskými či dívčími pokojíčky, ale to je podle nich to jediné místo, kde se dají použít. Není to trochu klišé? Hodně lidí říká, že růžová je především ženská záležitost, a přitom i celá řada mužů nosí růžové košile. Ano, tato barva rozhodně patří do holčičích pokojíčků, ale s klidným srdcem jí můžete využít i kdekoli jinde v domácnosti.

Najděte ten správný odstín

Ložnice

Růžová se dá použít prakticky kdekoli v bytě, stačí jen najít ten správný odstín. Určitě je třeba brát v potaz velikost dané plochy či vhodně zvolenému odstínu, protože každičký tón hraje důležitou roli. Růžová má velice pestrou škálu možností – od jasmínové, přes lososovou a starorůžovou, až po klasiku či fuchsiovou i tmavě růžovou. Hodí se jak do obývacího pokoje, tak i koupelny, předsíně či ložnice.

Jak a kde jí použít?

Dekorační polštář

Růžová je barvička, kterou můžete zvolit nejen na doplňky a dekorace, ale i na další drobnosti, které doma máte. Velice oblíbené jsou kupříkladu květináče, vázy, předložky do koupelen, tapety, samolepky nebo svítidla. Dobrý nápade se skrývá v bytových textiliích, které se dají snadno a rychle obměnit. Je to sázka na jistotu především pro ty, kteří si na růžovou barvu teprve zvykají. Trefou do černého jsou například polštáře, přehozy či ložní prádlo.

Pro ty, co se růžové nebojí

Dvoumístná pohovk

Líbí se vám všechny odstíny růžové a nebojíte se jí použít i na větší ploše? Pak si vám dovolíme doporučit jasně růžovou pohovku, která se stane třešničkou na dortu vašeho obývacího pokoje.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář