Chlapecký studentský pokoj – šikovné rady, jak jej moderně zařídit!

0

Chlapecký studentský pokoj je rájem dospívajícího teenagera, ale zakázaným územím pro rodiče i sourozencezvláště pak ty mladší. Zařídit ho tak, aby vašemu dítku, které se z malého raubíře pomalu stává dospělým chlapcem, ve všech směrech plně vyhovoval, není vůbec snadné a pro většinu rodičů je tento úkol skutečně tvrdým oříškem. Každý dospívající chce jít s dobou. Sledují poslední novinky, snaží se, aby jejich doupě před kamarády vypadalo cool a stylově – o to horší je to pro rodiče. V dnešním článku vám poradíme, jak chlapecký studentský pokoj zařídit v moderním stylu, kde nebude chybět praktický nábytek, ani stylové doplňky. Zařiďte svému chlapci pokoj plný moderny!

Chlapecký studentský pokoj se vším všudy

Rozkládací postel

Základem správně zařízeného pokoje je kvalitní postel. Na té byste rozhodně neměli šetřit, neboť i v tomto věku se vaše dítě vyvíjí a ke spokojenému životu potřebuje plnohodnotný spánek. Dospívajícího syna rozhodně nenadchnete postelí s dětským motivem, ba naopak je mnohem lepší zvolit mu postel s úložným prostorem. Využije ji nejen k pohodlnému spánku, ale úložný prostor ocení ve chvíli, kdy si domů pozve návštěvu – není nic horšího než neustlaná postel. Na posteli se nevyplatí šetřit, navíc tento kousek vypadá moderně.

Jaké volit barvy?

Vymalování studentského pokoje

Co se barev do studentského pokoje týče, vybírejte s pečlivostí a rozmyslem. Dítě v pubertálním věku vám určitě nepoděkuje za růžové vymalování či dětské motivy na stěnách. Nechcete-li udělat chybu, pak si nechte poradit. Chlapecký studentský pokoj si vyžaduje tlumenější odstíny, žádné křiklavé barvy, které by na první pohled bily do očí. Ideální volbou je šedá, zelená, modrá.

Myslete i na kamarády

Sestava sedacích vaků

Každý puberťák chce trávit veškerý volný čas s kamarády. Netřeba se proto divit, že se kromě vašeho dítka po vašem doma či bytě budou promenádovat i jeho přátelé, se kterými je někdy nutno počítat nejen na večeři, ale i na noc. Aby si měli kam sednout, myslete na vhodné posezení. To by mělo vypadat cool, ale zároveň by mělo poskytnou dostatečné pohodlí a komfort. Volbou číslo jedna jsou sedací vaky. Tváří se nenuceně, ale dospívajícím velice imponují. Sejde-li se najednou více lidí v jednom pokoji, nejen vy, ale především oni ocení sedací sestavy nejrůznějších motivů, mezi kterými si vybere každý.

Prostor pro knihy i učebnice

Police

Každý student se jistě pilně učí, a proti se v jeho pokoji často zakopává o různé knihy a učebnice. Aby se všechno neválelo jen tak hala bala po zemi, máme pro vás šikovný tip: moderní police, na které si váš student může uložit vše potřebné, ale zároveň nenabude dojmu, že jeho pokoj působí šprťácky.

Chlapecký studentský pokoj, ve kterém vládne pořádek? Sen každého rodiče!

Úložný box

Umíte si představit, že pokoj vašeho dospívajícího dítka září pořádkem? Pokud ne, pak věřte, že patříte mezi drtivou většinu rodičů, kteří si denně zoufají nad nepořádkem panujícím v pokoji jejich puberťáka. Chcete-li s tím něco udělat, ale zároveň nechcete, aby vaše dítě nabylo dojmu, že na něho tlačíte – což zvláště děti v pubertě přímo nesnáší – zaimponujte mu do pokoje úložný box.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář