Design dětského pokoje s nápadem, aneb 4 tipy, jak ho správně zařídit!

0

Nároky na zařízení dětského pokoje se neustále mění. Moderní doba postupuje mílovými kroky kupředu a to, co ještě včera bylo žádoucí, je dnes již pasé. Plánujete-li zařídit ideální dětský pokoj, myslete na to, že v podstatě zařizujete místnost, kterou bude vaše dítě využívat celou řadu let – minimálně až do puberty. Nezáleží na tom, zda v pokojíčku bude bydlet jedno dítě, či zda je váš úkol o něco složitější a vy musíte přemýšlet o ideálním prostředí pro sourozence – v každém případě se k tomuto počinu snažte přistupovat chytře, svědomitě a kreativně zároveň. Nezapomeňte, že se jedná o pokoj pro dítě – barvy, nápad i originalita zde mají své místo!

Barva, barvy, barvičky!

Barevné provedení dětského pokoje

Jedním z nejdůležitějších prvků každého dětského pokoje jsou barvy. Již dávno neplatí klišé: “Modrá je barva pro kluky, růžová naopak pro holky”, od toho se naštěstí upustilo a vy tak máte mnohem pestřejší možnosti. Barevný dětský pokojíček dokonale přispěje k rozvíjení fantazie i schopností vašeho dítěte. Máte-li větší děti, rozhodně nebude na škodu, když se jich na barvu zeptáte. Možná vám to usnadní rozhodování i výběr.

A co děti? Mají si kde hrát?

Úložný box

Víte, co by rozhodně nemělo chybět v dokonale zařízeném dětském pokoji? Hrací prostor! Inu, děti jsou zkrátka děti a ty si velmi rády hrají. V tomto případě máte hned několik možností, jak tuto část pokoje zařídit. Buďto použijete menší běhoun na zem, nebo použijete dostatečně prostornou knihovnu, díky které interiér opticky rozdělíte. Myslete na dostatek prostoru pro hračky, které by měly být uložené, aby nedošlo k nechtěným úrazům. Děti jistě ocení zajímavý úložný box, který jistě upoutá jejich pozornost.

Základem dětského pokoje je kvalitní postel

Postel do dětského pokoje

Postel je středobodem dětského pokoje a jejímu výběru by měla být věnována dostatečná pozornost. Mnozí rodiče si pohrávají s otázkou, zda jejich dítku jako přechodné řešení nepostačí starší pohovka, pro kterou se jinde v domácnosti nenašlo místo. Nepostačí. Dítě potřebuje kvalitní spánek, proto mu dopřejte jen to nejlepší. Matrace, rošt i polštář s pokrývkou by měly být dostatečně kvalitní, aby vašemu dítku dopřály plnohodnotný a zdravý spánek, jež mu zajistí správný vývoj a růst. Pamatujte na to a na dítěti rozhodně nešetřete.

Relaxujte společně s dítětem!

Sedací vak

Další neméně důležitou součástí dětských pokojů je relaxační zóna. Máte-li tu možnost a dispozice interiéru vám to umožňují, snažte se při zařizování myslet i na koutek pro odpočinek. Příjemným oživením, které vyvolá radost v dětských očích, může být sedací vak či polštář v zajímavé, pestré barvě. Vzhledem k tomu, kolik času děti věnují hraní nebo blbnutí, je třeba myslet i na ideální prostor, kam si rády zalezou ve chvíli, kdy toho budou mít dost.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář