Designový, moderní či luxusní studentský pokoj nadchne i Vaše dítě!

0

Odrostly vaše ratolesti dětským létům a stali se z nich studenti? Je načase přestavět dětský pokojíček na studentský. Takový pokoj by měl být nejen praktický, ale i moderní a designově propracovaný. Vždyť v něm váš student bude trávit tolik času! A když si pozve kamarády, určitě se před nimi bude chtít vytáhnout. Čím se takový moderní studentský pokoj vyznačuje a jak jej zařídit? Čtěte dál a dozvíte se víc!

Moderní nábytek splňuje všechny požadavky

Moderní nábytek pro studenty je vyráběn nejnovějšími technologiemi, kvalitními materiály a trendy ergonomickými tvary. Zároveň splňuje požadavky na funkčnost a odpovídá potřebám dané věkové skupiny.

Rozdělte si pokoj na jednotlivé části a zařizujte!

moderní studentský pokoj

Při zařizování studentského pokoje jej rozdělte na tři zóny. Do pracovní zóny umístěte psací stůl s dostatečným místem pro psaní úkolů a pro práci s počítačem. Nezapomeňte na kvalitní, ergonomickou židli a nábytek na uložení všech knih, sešitů a dalších věcí. Důležité je také osvětlení pracovní plochy.

hořčicový taburet

Do klidové zóny patří kvalitní postel, noční stolek a další nábytek určený k odpočinku. Do poslední zábavné zóny je vhodné postavit křeslo nebo pohovku s odkládacím stolkem, designový taburet, nábytek k umístění elektroniky, úložné prostory na oblečení a věci a další vybavení podle zájmů dítěte.

Barvy, barvy, barvičky…

moderní studentský nábytek

Jak od sebe opticky oddělit jednotlivé zóny? Využít můžete různé rolety, paravány nebo posuvnou stěnu. Někdy stačí přepažení např. klasickou policovou knihovnou nebo vymalování jednotlivých zón jinými odstíny barev. Právě barvy dokážou prostor uklidnit i aktivizovat. Vyhýbejte se sytým a agresivním barvám, naopak sáhněte po neutrálních a pastelových odstínech. Například zelená podporuje koncentraci, žlutá navodí dobrou náladu a světle modrá uklidňuje.

Při zařizování studentského pokoje však neopomíjejte samotný názor dítěte a přihlédněte k jeho požadavkům. Takový pokoj mu bude sloužit několik let a je důležité, aby se v něm cítilo dobře. Čeká Vás zařizování studentského pokoje a máte již v plánu nějaké vychytávky? Inspirujte ostatní čtenáře, kteří se chystají k tomu samému kroku!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář