Dětská postel se zábranou ochrání spánek i zdraví Vašeho dítěte!

0

V dětském pokojíčku je dětská postel nejdůležitější nábytek, který bychom neměli kupovat pouze podle jeho designu. Při výběru bychom měli dbát na jeho bezpečnostní prvky i praktičnost. Vždyť v něm dítě stráví tolik času! Malým dětem se bude krásně snít v dětských postýlkách se zábranou. Vy jako rodičové budete mít klidné spaní, protože víte, že dítě z takové postýlky během noci nevypadne. Pokud se i vy chystáte pořídit pro svou malou ratolest postel se zábranou, budou se vám hodin následující tipy!

Sladký a bezpečný spánek v postýlce se zábranou

dětská postel se zábranou s medvídky

Spává vaše dítě od narození v klasické dětské postýlce? Ve třech letech dítěte je nejvyšší čas pořídit postel novou, nejlépe se zábranou. Takové malé dítě se v noci vrtí a hrozí, že z postýlky vypadne. A právě zábrana jej zajistí proti pádu.

Postel se zábranou by měla mít kvalitní a stabilní konstrukci a bezpečnostní prvky, jako jsou zaoblené hrany, o které se během spánku neporaní, a dostatečné těsnění jednotlivých dílů. Dítě nesmí objevit žádnou škvíru, do které by si mohlo skřípnout prstíky. Nemalou pozornost také věnujte matraci. Ta ovlivňuje zdravý vývoj dětské páteře.

bílá dětská postel se zábranou

Délku dětské postele volte mezi 140 až 160 cm. Dítě se v kratší posteli bude cítit bezpečněji a lépe zvládne přechod ze své stávající dětské postýlky do nové. Navíc je velmi praktická, zvlášť v malých pokojích uspoří místo a dítěti zbude více prostoru pro hraní.

Veselé doplňky do postýlky

dětský polštářek do postýlky

Zábrany postele hravě schováte za polštářky nebo textilní chrániče s obrázky. Dítě je tak chráněno před chladem od zdi a zároveň jsou zábrany schované za roztomilými ložními doplňky. Aby prostor v postýlce byl co nejveselejší a dítě se do něj těšilo, povlečte polštář a peřinku dětským povlečením se zvířecími motivy.

Při výběru dětské postele se zábranou dodržujte všechna tato pravidla. Jen tak budete mít jistotu, že je vaše dítě v bezpečí v době, kdy se celá rodina ukládá ke spánku. Vybavujete si, v jaké dětské postýlce jste spali vy? A měla některé bezpečnostní prvky? Podělte se s námi o své vzpomínky!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář