Dětské pokoje pro dvě či tři děti – jak je účelně zařídit?

0

Zařídit dětský pokoj pro jedno dítě je hračka. O něco složitější to mají rodiče, kteří mají dva či tři potomky a pouze jeden dětský pokojíček. Jak se popasovat s tímto nelehkým úkolem? Co všechno se musí do takové místnosti vejít a jak ji účelně zařídit? Tipů není nikdy dost, a my vám jich pár přinášíme!

Spaní pro více ratolestí

dětský pokoj s vysouvacími lůžky

Pokud i vy řešíte, jak zužitkovat každý centimetr v místnosti, nadchnou vás patrové postele, které významně uspoří prostor. Horní lůžko je opatřeno ochrannou zábranou, aby dítě během neklidného spánku nespadlo na zem. Zajímavou variantou jsou i palandy s vysouvacími lůžky ve spodní části postele.

Prostor pro každé dítě

dětský pokoj pro dva kluky

Každé dítě potřebuje mít svůj prostor, kde nalezne soukromí. Zařiďte jim pracovní koutky, kde se mohou učit nebo rozvíjet své předškolní dovednosti. Ke stolům patří dětské židle, ideálně na pružinách. Na nich se mohou dítka různě kývat a vrtět dle své libosti.

Zacíleno na úložné prostory

Znáte to: děti dostávají od babiček a tetiček haldy hraček a do toho je jejich pokojíček plný oblečení a školních potřeb. Kam se všemi věcmi, aby místnost nepůsobila ucpaným dojmem? Vsaďte na vestavěné skříně, skříňky a boxy na hračky.

Jaké zvolit barvičky?

dětský pokoj pro dvě holky

Pokud obývají pokojíček sourozenci stejného pohlaví, nejspíš zvolíte modrou nebo růžovou. Problém nastává, když je jeden z nich kluk a druhý děvčátko. Neměli byste se přizpůsobovat ani jednomu. Dobrou službu prokážou neutrální barvy. Prostor pro dívku či chlapce ozvláštněte výrazně barevnými doplňky v barvách, které se jim nejvíce líbí.

Veselé doplňky

polštář s bílým tygrem

Děti milují veselé doplňky, které jsou stejně hravé jako ony. Postýlky ozdobí polštáře se zvířátky, zdi různé nástěnky nebo kreslicí tabule, podlahu koberec s pestrobarevnými motivy a strop dětský lustr. Potěší také sedací vaky, s kterými si užijí plno legrace!

Pokud hledáte inspiraci, čím takový pokojíček pro více ratolestí zařídit, navštivte náš e-shop a ulovte ty nejlepší nábytkové díly a doplňky!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář