Dětský pokoj a ložnice v jednom? Tipy na šikovné řešení!

0

Ne každý rodič si může dovolit ten luxus, aby jeho dítě mělo zvlášť ložnici a zvlášť dětský pokoj. V menších bytech, kde se bojuje s nedostatkem místa, je nutné spojit pokoj a ložnici ratolesti do jednoho. Při vybavování takového pokojíčku je důležité od sebe oddělit jednotlivé zóny. Jak na to? S tímto nelehkým úkolem vám právě teď pomůžeme!

Pokojíček pro spaní, hry a psaní úkolů

dětský pokoj pro děvče

V dětském pokoji musíte skloubit tři odlišné zóny: místo na spaní, dostatečný prostor pro hry a koutek ke psaní domácích úkolů. Základem je vhodné umístění postele. Její čelo nejlépe opřete o stěnu, na které nejsou ani dveře, ani okna. Proudící energie mu zajistí klidný spánek, a když se k tomu zachumlá do heboučkého povlečení, má zaděláno na pohádkové sny!

Když si chce dítě hrát…

dětský pokoj pro dvě děti

Prostor pro hraní by měl být vybaven kobercem příjemným na dotek a plyšovými hračkami. Nebojte se zářivých a pestrých vzorů, které tuto zónu rozveselí. Takovým zajímavým tipem je i malovací stěna – třeba s velkou tabulí. Budete mít alespoň jistotu, že vám dítě nezabarví nábytek a zdi!

Jak vyřešit pracovní koutek?

dětský zelený pokoj

I když je dítě ještě malé, už byste měli mít představu o tom, kde se bude v budoucnu nacházet pracovní stůl a místo na kreslení. Pokud se potýkáte s nedostatkem místa, řešením je nábytková sestava, v jejíž horní části dítě spí na kvalitní matraci a v dolní se věnuje domácím úkolům a učení.

Sedací vak nejen na sezení!

oranžový sedací vak

Zatoužilo dítě po odpočinku mimo postel? Skvěle poslouží sedací vak, který se pro něj stane vtipným útočištěm! Může na něm nejen polehávat, ale i vytvořit si z něj bunkr nebo se z něj dívat na své oblíbené pohádky. Uvidíte, že vaše ratolest se s ním zabaví a vy budete mít čas na své povinnosti!

I malé pokoje můžete díky šikovnému a praktickému nábytku rozdělit do několika zón. Až tedy budete dítěti zařizovat pokojíček, určitě si znovu přečtěte tento článek a pochlubte se nám, jak jste se s tímto nelehkým úkolem poprali!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář