Dětský pokoj pro miminko – aneb jak vytvořit nejkrásnější pokojíček?

0

Na příchod dítěte se rodiče pečlivě připravují. Jak by také ne, je to ta nejočekávanější událost v jejich životě, která se navždy vryje do jejich vzpomínek. Než se miminko narodí, musíte zařídit jeho pokojíček a dalších tisíce věcí. Takové povinnosti jsou ale spíše radostí, zvlášť když víte, že pomocí nábytku a roztomilých doplňků vytvoříte dokonalý svět pro svou malou ratolest. Možná máte již konkrétní představu, jak bude pokojíček vypadat. Pokud ale teprve čerpáte inspiraci, jste na těch správných stránkách!

Postýlky pouze od ověřených prodejců

dětský pokoj pro miminko

Narozené miminko se neobejde bez postýlky. Ať už vyberete postýlku z umělé hmoty nebo přírodního materiálu, měla by mít atest nezávadnosti pro děti do tří let. Postýlka má i praktické parametry, například nastavitelné dno do různých výšek, stahovací zábradlí nebo kolečka na předních nohách. Postýlku nekupujte nikde na tržnici a raději zajděte do ověřené prodejny, kde nabízejí postýlky s bezpečnou vzdáleností příček a z kvalitního materiálu. Pozor na starší postýlky z dob minulých, mohou mít ostré hrany nebo vyčnívající šrouby.

Kde děťátko přebalit?

komoda s přebalovacím pultem

Pomocníkem v dětském pokojíčku je komoda s přebalovacím pultem. Nejen, že maminku nebudou při přebalování miminka bolet záda, ale všechny pleny a další nezbytnosti bude mít při ruce. Vrchní přebalovací nástavec lze sejmout, a tak komodu využijete i v pozdějším věku dítěte, třeba na úschovu hraček či oblečení. Kdo bojuje s místem, ten ať sáhne po přebalovacích podložkách, které se mohou umístit na pračku nebo stůl.

Co dalšího do pokojíčku?

modrý dětský pokoj pro miminko

Jak děťátko začne odrůstat, je zapotřebí pořídit i další nábytek. Takový stoleček s židličkou poslouží při prvních malůvkách. V pokojíčku mají své místo i poličky, skříňky, krabice na hračky, skříně na oblečení a dětská ohrádka. Jakmile se miminko začne batolit, nakupte ochranné předměty na rohy nábytku a do zásuvek.

Kouzlo dekorace

samolepky koček

Ozdobte pokojíček krásnou dětskou dekorací. Miminko brzy začíná vnímat vzory a rádo se všeho dotýká. Postýlka si zasluhuje veselé povlečení a hebké prostěradlo z bavlny. Pokoj pro děťátko doplňte o záclonky a na lampičku nasaďte stínítko. Zdi neponechávejte strohé, ale ozdobte je pěknými barvami a samolepkami a na strop umístěte hravý lustr. Nápaditým doplňkem je i hrací deka se zvířátky, kterou rozložíte na zem. Z bohaté nabídky nebudete vědět, co si dříve vybrat!

Ne každý má v bytě dostatek místa, aby mohl zařídit samostatný pokojíček pro miminko. Jak jste se s tímto úkolem popasovali vy? Vyčlenili jste místnost nebo našli jiné řešení? Poraďte ostatním čtenářům!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář