Existují moderní stěny do obýváku? Ukážeme vám 2 jako důkaz

0

Obývákové stěny si většina z nás spojuje s něčím zastaralým a (buďme upřímní) ošklivým. Zatímco dříve byste nenašli domácnost, která nemá v obývacím pokoji speciální skříňkovou sestavu, dnes je to spíše výjimka.

Zvláště mladí lidé dávají přednost malému stolku na televizi a několika poličkám. Prostor pak vypadá více vzdušně a moderně. Má to však jeden háček – bez obývákové stěny chybí v místnosti úložné prostory.

My jsme se proto rozhodli podívat na celou situaci kolem stěn do obýváku trochu jinak. Hledali jsme moderní obývákové stěny, které by splňovaly kritéria i dnešních mladých domácností. A výsledek? Přesvědčte se sami.

1. Dokonalá policová kombinace

Moderní policová obývací stěna Lyle

Jako první tu máme policovou stěnu Lyle. Do klasické obývákové stěny má opravdu daleko a přesto se vám do ní vejde vše potřebné od časopisů, knížek, CD a DVD až po skleničky. Nezabere vám téměř žádné místo a dokonale doplní každý moderní obývák.

Je vyrobena z laminované dřevotřískové desky  v dubové barvě. Prodejce nabízí ještě několik kusů nábytku do sady (knihovny, poličky…). Stěna nemá zadní část, takže se vyhnete rozčilování se nad kabely od televize, DVD přehrávače atd.

2. Obýváková sestava pro milovníky retra

Moderní obývací stěna Stela Alard

Retro se už pár let drží na výsluní a to nejen v módním průmyslu. Spousta lidí objíždí nábytkové bazary a zoufale hledá něco, co by dodalo jejich domácnosti retro nádech. Jestliže se vám líbí nábytek v retro stylu, bude se vám líbit i moderní obývací stěna Alard.

Obývací stěna je vyrobená z laminované dřevotřískové desky, která zvládne i nějakou tu kapičku vody, ale není tak drahá jako pravé dřevo.

Se správnými bytovými doplňky a výmalbou (např. žlutou barvou) získáte útulný, praktický obývací pokoj v retro stylu. Celá sestava má řadu přihrádek a prosklených skříněk. O dostatek místa pro vaše věci se tak nemusíte obávat.

Zaměřeno na osvětlení

Moderní stropní světlo vibrant gold

Nakonec tu pro vás máme tip na stropní světlo. Víme, že některé domácnosti rezignovaly na lustry a mají po celém bytě či domě bodové osvětlení. Něco takového je však interiérovým zločinem. Bodová světla patří do kanceláře, doma se můžete na výběru světla naopak skvěle vyřádit.

Jak se vám líbí stropní světlo Vibrant Gold od firmy Searchlight? Nám moc. Výborně se bude hodit k první i druhé zmiňované obývakové stěně. Sytou zlatavou barvu pak vhodně umístěte ještě na jiné místo v pokoji a máte vyhráno.

Tak co, přesvědčili jsme vás o tom, že i v dnešní době mají obývákové stěny v interiéru své místo?

O autorovi

nguoisec@gmail.com'

Zakladatel Peřiňák.cz a milovník hezkého nábytku. Ve volném čase cestuji po světě. Starám se o různé webové stránky a cvičím jógu. Peřiňák je inspirací pro všechny milovníky hezkých a praktických věcí do domácnosti. Máte nějaký dotaz? Zeptejte se nás v poradně! Rádi vám zdarma poradíme.

Napiš komentář