Hledáte ta pravá křesla do obývacího pokoje? Přinášíme tipy!

0

Rádi odpočíváte s knihou v ruce, s notebookem na klíně či se sklenkou dobrého vína? Máte chuť na dvaceti minutového šlofíka a chcete mít koutek, který bude jenom váš? Co takhle pořídit si do obýváku pohodlné křeslo? V dnešní době jsou křesla standardním vybavením každé domácnosti a většinou se prodávají v sadě se sedací soupravou. Kde je ale psáno, že křeslo musí být stejné jako pohovka? Zkuste místnost osvěžit neotřelým kouskem!

Nebojte se křeslo vyzkoušet

šedo-černé čalouněné křeslo

Nejoblíbenější je křeslo čalouněné. Nebojte se vyzkoušet si jeho měkkost. Na tvrdém křesle dlouho sedět nevydržíte a v příliš měkkém křesle zapadnete a špatně se vám bude vstávat. Zvolte zlatou střední cestu a vyberte měkčí křeslo s dostatečně pevnou oporou. Sedací plocha by měla být tak akorát velká, nejlépe 45 x 45 cm.

Opěrná část pro maximální pohodlí

krémové nízké křeslo

Jak vysoká by měla být opěrná část? Záleží na každém, co je mu pohodlné. Někdo dává přednost nízké opěrné části, někdo naopak vysoké. Obecně je doporučováno, že když sledujete televizi nebo čtete, je příjemnější vysoké křeslo s podpěrou v oblasti krku. A když k vám přijdou přátelé, bude se vám s nimi lépe povídat z nízkého křesla. Kdo má potíže se vstáváním, ocení područky.

Do malých i velkých bytů

krémové odpočinkové křeslo

Křeslo je jedinečný doplněk, který si zasluhuje dostatek prostoru. Hodí se spíše do větších místností a půdních výstaveb, ale může si jej dovolit i ten, kdo bydlí v paneláku. Co třeba takové moderní odpočinkové křeslo se stabilní konstrukcí, které nezabere příliš místa? Díky široké variabilitě potahových látek můžete mít křeslo svých snů!

Které křeslo chceme?

černé čalouněné křeslo

Jako třešničku vám na závěr představíme luxusní relaxační křeslo. Pozor ale na možné problémy – hrozí zde riziko, že se doma pohádáte, kdo v něm bude sedět a nejspíš budete potřebovat rozpis! Silné polstrování zajistí nevšední zážitek a měkký záhlavník zaručuje úlevu od bolavé krční páteře. Nenechte se přemlouvat a doplňte obývací pokoj o tento neotřelý kousek, například v elegantní ekokůži.

Jakmile najdete pro sebe to pravé křeslo, vězte, že nebudete chtít jiné. Sezení v něm bude odměnou po celodenní námaze a navíc nadělá v domácnosti parádu. Máte doma také své oblíbené křeslo? Zmiňte se nám v komentářích!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář