Hurá na moře, aneb dětský pokoj v námořnickém stylu

1

K dětskému, klukovskému světu neodmyslitelně patří modrá barva. A právě do této barvy většina rodičů ladí pokojíček pro svého syna. Malí nezbedové se budou cítit dobře v  pohádkovém pokojíčku, kde si budou moci hrát a prožívat všechny své dětské fantazie. Inspirací pro takový kouzelný dětský pokoj Vám může být námořnický styl. Jedinečné dekorace, modrý nábytek a pirátská postel přenese Vašeho chlapce do doby námořníků plné dobrodružství. Jak takový dětský pokojíček v námořnickém stylu zařídit? Nechte se inspirovat následujícím článkem.

Základem je modrobílý nábytek

Dětský modrý nábytek pro kluky

Námořnický styl je charakteristický modrobílými barvami. V těchto barevných tónech proto laďte i sestavu nábytku. Čelo dětské postele ozdobte záchranným kruhem a peřinu a polštář povlečte pruhovaným povlečením.

Pro poklady a oblečení malého námořníka skvěle poslouží velká šatní skříň s úložnými prostory – samozřejmě v modré barvě. Pokud hledáte netradiční skříň, co takhle koupit truhlu na ukládání oblečení? Pro úschovu hraček pak poslouží různé úložné boxy.

velká modrá šatní skříň

Neodmyslitelné námořnické dekorace

Co by byl námořnický styl bez známých symbolů? Na dětských textiliích by neměly chybět kotvy, loďky, mořští koníci nebo plachetnice. Námořníci se často dívali na hvězdy, proto do postýlky vložte polštářek ve tvaru hvězdy pro příjemné usínání a krásné snění.

modrý polštářek pro děti

Modré zdi ověste záchrannými kruhy nebo kormidly a ojedinělou atmosféru dotvořte samolepkami nebo pruhovanými tapetami.

Námořníci na lodi také spávali v houpacích sítích. Proč malému rošťákovi nedopřát něco podobného? Modrý závěsný pytel na houpání poslouží jak pro hraní her, tak pro odpočinek i trucování.

Nezbytným doplňkem je koberec. Do dětského pokoje v námořnickém stylu zvolte koberec s výjevem podmořského světa nebo rybičkami.

Námořnický styl poskytuje širokou variabilitu a prostor pro fantazii. Možná se při zařizování pokoje pro svého syna přenesete do svých dětských let a splníte si svá tajná přání. A kdo ví, třeba Vás to bude inspirovat k zařízení obývacího pokoje nebo koupelny v podobném stylu. Pro získání nejaktuálnějších článků o dalších zajímavých tipech se přihlaste k odběru newsletteru.

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

1 komentář

  1. martin@rohan.cz'

    Dobrý den, rád bych se vás zeptal, zda byste mi mohla poradit něco podobného, jako je v článku, ale zaměřeného na děvčata. Vybírám pokoj pro dceru. Děkuji, Martin.

Napiš komentář