Jak rozšířit dětský pokoj bez přestavby?

0

Děti potřebují ke svému hraní, učení a odpočinku dostatek prostoru. Schválně, je dětský pokojíček vašeho dítka prostorný? Pokud ne, můžete jej pomocí jednoduchých tipů rozšířit, aby se zdál opticky větší. Následující rady ocení zejména rodiny v panelákovém bytě, kde jsou malé pokoje. Připravte se, právě teď vám prozradíme, jak na to!

Orientace pokoje

Dětský pokoj pro kluka i holku

Pokud jste se nastěhovali do nového bytu, přenechejte dítěti tu místnost, která je orientovaná na východ. Po ráno do ní budou proudit první sluneční paprsky a ratolest bude mít větší chuť do vstávání. Naopak večer je v takové místnosti rychleji tma a dítě snáze usne.

Praktický nábytek

modrý dětský pokoj

Jak nafouknout malý prostor? Pomocí kouzelného proutku to nepůjde, ale s dobrými triky můžete vyřešit nedostatek místa v pokojíčku. Nejprve se zaměřte na nábytek. Vystěhujte staré kusy nábytku a poohlédněte se v obchodech po sektorovém nábytku, jehož jednotlivé díly můžete rozestavět dle potřeby. Šikovný je také nábytek na kolečkách, kterým můžete oddělit jednotlivé zóny. Místo ušetří i posuvná dvířka u skříní.

Rady, tipy, triky

fialový dětský pokoj

Využijte volné zdi a zavěste na ně poličky, knihovnu a barevné kapsáře. Na dvě protilehlé zdi umístěte velká zrcadla. Vzájemné odrazy vytvoří dojem většího prostoru. Praktické jsou stohovatelné boxy na hračky a jiné tajnosti, které jsou k dostání i s pohádkovými motivy. Všechno tak bude na svém místě a dítě se naučí pořádku. A jak zdi správně vymalovat? Dobrou volbou jsou světlé barvy. Pokoj prosvětlí a opticky zvětší.

Dostatek světla

fialové noční led světlo

Do pokoje nechte proudit co nejvíce denního světla. Zapomeňte na těžké závěsy a hutné záclony, naopak vzdušně bude působit jemná průhledná látka. Více světla vnese do místnosti i centrální světlo nebo lampy zakotvené na stěně a nad pracovní plochou. A když se večer setmí, zapněte ratolesti noční LED světýlko, u nějž můžete pomocí dálkového ovladače měnit barvu.

Dětský pokojíček je místem, kde dítě tráví nejvíce volného času. Důležité je zařídit mu jej účelně, prakticky a zároveň s dostatkem podnětů pro jeho rozvoj. A jak jste se dnes dozvěděli, i s malým prostorem se dá čarovat. Stále hledáte ten pravý nábytek, který uspoří místo? Vstupte do našeho e-shopu a nechte se inspirovat!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář