Jak zařídit předsíň moderně a prakticky zároveň? Povedeme Vás krok po kroku!

0

Předsíň je prvním místem v bytě, kam vkročíte při příchodu domů. Neměli bychom ji proto odbýt starým vybavením, ale naopak ji zařídit vkusně a účelně. Když k nám přijde návštěva, udělá tak na ně předsíň dobrý dojem. Nezáleží na tom, zda je místnost malá, široká nebo úzká. Předsíňové stěny a nábytek se hravě vejdou i do té nejmenší špeluňky. Stačí vybrat ten správný rozměr a barevné provedení, které dokáže průchod do bytu opticky zvětšit a prosvítit. Představme si krok po kroku, jak předsíň moderně zařídit!

Při zařizování začněte od podlahy

designová předsíňová stěna

Výběr povrchu podlahy v předsíni provádějte s rozmyslem, přeci jen zvenku nanosíte dovnitř na podrážkách bot všelijaké nečistoty. Takovou ideální pokládkou jsou dlaždice nebo tvrdé linoleum, které je odolné a snadno se udržuje. Kdo má peníze na větší investici, ten ať pod dlaždice zabuduje podlahové topení. Není nic příjemnějšího než se vyzout a hned mít nožky v teple!

Na řadě je nábytek

dřevěná předsíňová stěna

V předsíni nesmí chybět úložné prostory, a to v podobě předsíňových stěn. Můžete buď koupit celý komplet, nebo jednotlivé komponenty a stěnu si tak sami sestavit. Tyto stěny jsou variabilní a nejčastěji se skládají ze skříně na kabáty, věšáku, zrcadla a stolku na odkládání věcí. Některé mají i zabudovaná sedátka pro maximální pohodlí při obouvání.

I boty si zaslouží své místo

béžovo-hnědý botník

Zejména dámy se potýkají s větším množstvím obuvi. Aby se nepovalovala všude kolem, uschovejte ji do botníku. Prostor ušetří výklopné botníky, ve velkých předsíních najdou své místo botníky s otevíratelnými dvířky. Při koupi si všímejte, zda je botník dobře odvětraný a majitelé větších velikostí bot by měli dbát na dostatečnou hloubku nábytku.

A na konec předsíňové doplňky

zrcadlo do předsíně

Předsíň zútulněte decentními doplňky. Každý se rád před odchodem ven zkontroluje v zrcadle. V úzkých předsíních vsaďte na zrcadla zabudovaná do předsíňových stěn. Zrcadlo na zdi se bude skvěle vyjímat ve větších místnostech. Pamatujte na to, že je vhodné dodržet 55 cm odstup od zrcadla, abyste na sebe dobře viděli. V předsíni najde své uplatnění i stojan na deštníky či věšák na klíče. Z výzdoby můžete zvolit samolepicí dekorace, relaxační obrázky nebo nápadité sošky.

dekorace elegantní žena

Předsíňové stěny nevyžadují příliš velkou investici a nadělají hodně parády. K tomu splní svou funkci, a tak předsíň bude stále uklizená. Napište nám, co všechno se vešlo do vaší předsíně!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář