Jaké tajemství skrývá skříň v obýváku? Sklopnou postel!

0

Když k nám přijde návštěva, nejčastěji ji uvedeme do obývacího pokoje, který je takovou naší reprezentační místností. Poskytuje dostatek pohodlí, jež každý host ocení. Někdy se návštěva protáhne do pozdních nočních hodin a my nechceme hosty posílat domů. Pro tyto situace byste měli mít místo, kam návštěvu uložíte na noc. Takovým důmyslným řešením, které není na první pohled vidět, je sklopná postel. Šetří nejen místo, ale je i velmi praktická. S jejími výhodami vás teď seznámíme!

Místo na spaní v malém bytě

Sklopnou postel oceníte i v malých bytech, kde obývák slouží jako ložnice zároveň. Spát na rozloženém gauči není tak pohodlné a klasická postel by místnost spíše přeměnila v ložnici. Sklopná postel ale není na první pohled vidět. Přes den je schovaná ve vestavěné skříni a prostor v obýváku tak není ničím rušen. Večer jednoduše postel sklopíte a můžete se uložit ke spánku!

šatní skříň s posuvnými dveřmi

Vyspíte se dorůžova!

Nemusíte se obávat, že by vás po noci na sklopné posteli bolela záda. Kvalitní postel zaručuje plnohodnotný odpočinek a na plné čáře vítězí před rozkládacími pohovkami, nafukovacími matracemi a molitanovými lehátky. Navíc je rychleji připravená a zase uklizená. Peřiny nemusíte nikam zastýlat, jednoduše je necháte na posteli a zaklopíte do skříně. Aby se vám na této posteli spalo jako v bavlnce, dbejte také o pečlivý výběr povlečení. Co třeba povlečení s veselým tropickým vzorem?

povlečení s tropickým vzorem

Bezpečné i praktické

Sklopná postel se prodává v různých variantách a seženete ji ve všech možných rozměrech. Ať už tedy obýváte byt sami nebo se svým protějškem, k dostání je jak jednolůžko, tak sklápěcí dvoulůžko. Mechanismus umožňuje postel sklopit buď na délku, nebo na šířku. Nemusíte se obávat, že lůžko na vás spadne ze skříně. Sklápěcí mechanismus je zajištěn silnými pružinami nebo hydraulickými písty.

hnědá obývací sestava

Sklápěcí postel díky své nenápadnosti skvěle zapadne mezi vybavení v obýváku. Hosté si ani nevšimnou, že ve skříni u stěny se skrývá lůžko. Toto důmyslné řešení umožňuje zařídit si obývák a zároveň jej během minuty přetvořit na ložnici. Líbí se vám tento nápad do malých bytů? A už jste na takové posteli přespali jako návštěva? Podělte se s námi o své názory a zkušenosti!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář