Jídelní rohové sety – řešení pro málo místa a hodně strávníků

0

Ne každá kuchyně nebo jídelna pojme stůl, který stojí v prostoru. Zvláště pokud k němu má občas zasednout šest a více strávníků. Naštěstí existují jídelní rohové sety. Běžně je můžete vidět v horských chatách a chalupách. Pomoci s úsporou místa vám však mohou i u vás doma.

Jídelní rohový set dokáže vytvořit útulnou atmosféru i při obyčejné rodinné večeři. Vyberete-li si nábytek z pravého dřeva, vydrží s vámi klidně i desítky let.

Ačkoliv mohou rohové jídelní sety působit nemoderně, opak je pravdou. Na trhu najdete řadu rustikálních a zajímavých kousků, které skvěle doplní každý interiér. Pojďme se na dva takové podívat.

Kuchyňský rohový set Jamari z masivního dřeva

Jídelní rohová souprava z tmavého dřeva s designovým potahem

Tento rohový set je vyrobený z masivního olšového dřeva. To je samo o sobě dost světlé, proto nabízí prodejce možnost jeho namoření. Na výběr je z 8 druhů moření a 16 látek k čalounění.

Můžete si tak nakombinovat přesně takový kousek nábytku, jaký doplní právě vaši kuchyň či jídelnu.

Ke stolu si pohodlně sedne šest lidí, ale není problém přidat ještě jednu židli do jeho čela. Set je ideální pro vícečlenné rodiny nebo pro domácnosti, kam často zavítají návštěvy.

Chalupářská rohová jídelní sestava

Jídelní rohová soustava ze světlého dřeva v rustikálním stylu

Jídelní sestava Amir se od předešlé liší absencí čalounění a dvou velkých přidaných židlí. Místo nich zde najdete dvě dřevěné stoličky. V krajní lavici se skrývá praktický úložný prostor a k rohové části je zezadu přidělaná polička.

Set je vyroben opět z olšového dřeva. Výběr namoření je tentokrát ještě širší – 16 přírodních barev.

Stůl s lavicí a židličkami se bude vyjímat jak v prázdninové chalupě, tak v tradičně zařízené kuchyni. Lavici můžete doplnit o barevné podsedáky a sladit tak sestavu se zbytkem místnosti.

Stolování s nádechem venkova

Sada šesti talířů Home Farm

Nic nedokáže dodat stolování na novém stole takový šmrnc, jako sada veselých jídelních talířů. Nám se líbí sada 6 talířů od značky Home Farm. Např. tyto zdobí potisk krávy.

Překvapte vaše hosty vtipnými stolovacími prvky. Stačí jen popustit uzdu své fantazie a vyměnit staré talíře, hrníčky, skleničky a další nádobí za nové moderní kousky. Hned vám bude více chutnat.

Nesnažte se vměstnat kulatý nebo obdélníkový stůl tam, kde by vám jen zabíral místo. Zvolte raději úspornější variantu v podobě jídelního rohového setu. Uvidíte, jak celá kuchyně prokoukne.

Jak máte doma vyřešenou jídelní část pokoje vy? Jste šťastní majitelé prostorné jídelny nebo by vám nákup rohového stolu ušetřil potřebné místo?

O autorovi

nguoisec@gmail.com'

Zakladatel Peřiňák.cz a milovník hezkého nábytku. Ve volném čase cestuji po světě. Starám se o různé webové stránky a cvičím jógu. Peřiňák je inspirací pro všechny milovníky hezkých a praktických věcí do domácnosti. Máte nějaký dotaz? Zeptejte se nás v poradně! Rádi vám zdarma poradíme.

Napiš komentář