Jídelní sestava umocní společný zážitek ze stolování

0

Považujete za důležité, aby se rodina sešla u jednoho stolu? Užijte si společné stolování a vybudujte si jídelní kout nebo rovnou samostatnou jídelnu. Jídelní sestava navodí tu správnou atmosféru v útulném prostředí a stmelí rodinu dohromady. Načerpejte s námi inspiraci, přinášíme jedinečné jídelní sety, jež vám zvelebí domov!

Kouzlení s prostorem

moderní jídelní sestava

Součástí moderního interiéru je stále častěji jídelní kout. Zřídit ho můžete v kuchyni běžné velikosti nebo jej propojit s obývacím pokojem. Kdo má v bytě dostatek místa, může oddělit v kuchyni jídelní část od pracovní a užívat si ničím nerušený oběd či večeři.

Jídelna jako samostatná místnost

hnědá jídelní sestava

Samostatnou jídelnu můžete vybavit jídelní sestavou. Tvoří ji stůl, který se stane dominantou místnosti. Pro příležitostné návštěvy zvolte rozkládací stůl s dostatečným počtem židlí. Z nábytku nesmí chybět prosklená nebo celodřevěná komoda, vitrína pro sklenice a porcelánové sety, police a zrcadlo, jež opticky zvětší místnost.

Jídelna jako součást obýváku

hnědá jídelní sestava

Pokud je jídelna součástí obýváku, vyplatí se zakoupit sestavu, která zvelebí jak jídelní kout, tak prostor v obýváku. Taková sestava se skládá nejen ze stolu, židlí, komody, vitríny a polic, ale i konferenčního stolku a komody pod televizi. Hravě tak sladíte celý prostor a jídelna do místnosti lépe zapadne.

Slavnostní stůl každý den

bílý ubrus

Víte, co je pomyslným šperkem každé jídelny? Ubrus! Žádné společné stolování se bez něj neobejde. S ubrusem bude každý oběd a večeře slavnostní záležitostí a nezáleží na tom, že zrovna máte obyčejné jídlo ve všední den. Až k vám dorazí návštěva, doplňte stůl o barevné prostírání a vytáhněte slavnostní porcelánové nádobí. Uvidíte, že chvíle strávené u jednoho stolu budou nejen nezapomenutelným kulinářským zážitkem, ale i příjemný posezením!

Dodržujete tradici společného stolování? Napište nám, jak to chodí u vás doma!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář