Jídelní set s kulatým stolem jako dominanta velkých místností

0

Základem každé kuchyně a jídelny je jídelní set, u kterého se sejde rodina při společném stolování. Pokud Vám to prostor dovolí, volte co největší jídelní stůl. Kromě talířů se na takový stůl vejde i nápadité servírování, doplňky a dochucovadla a navíc budete mít kolem sebe dostatek místa. Uvažujete, jaký zvolit tvar stolu? Do malých místností se hodí čtvercový nebo obdélníkový stůl a ve velkých místnostech báječně vynikne kulatý. A právě dnes si představíme přednosti jídelního setu s kulatým stolem.

Proč právě kulatý stůl?

jídelní set s kulatým stolem

U kulatého stolu nikdo nebude sedět v čele. Tím předejdete nepříjemným dohadům v rodině, kdo si takové prominentní místo zaslouží. Zejména rodiny s dětmi pak ocení, že stůl nemá žádné rohy, a tak nehrozí úraz.

Pokud hledáte kulatý stůl pro čtyři osoby, zvolte takový, který má v průměru alespoň 100 cm. Míváte často hosty? Pak pořiďte stůl pro šest osob o průměru minimálně 120 cm. K dostání jsou i rozložitelné varianty do tvaru oválu.

rozkládací jídelní stůl

Některé stoly se dají výškově nastavit. Obecně je doporučováno, aby deska stolu byla vzdálena od země 73 až 75 cm. Stůl se čtyřmi nohami je i možné regulovat tak, aby se vyrovnaly nerovnosti podlahy. Stabilní stůl je stůl s jednou centrální nohou, která navíc uspoří místo.

Jídelní set s kulatým stolem si zasluhuje dostatek prostoru

Pro jídelní set s kulatým stolem si vyhraďte dostatek místa v místnosti, protože za stolem s židlí byste měli mít minimálně 80 cm místa. Nezapomeňte sladit jídelní set se stylem pokoje. Ke světlejšímu vybavení se hodí jídelní set v tmavším odstínu a naopak. Ozvláštnit jej můžete ubrusem s nádherným motivem. Vždyť život je hlavně o detailech!

červenobílý ubrus

Co by byl kulatý jídelní stůl bez židlí?

červená čalouněná židle

Židle kupujte vždy zároveň se stolem nebo se rovnou poohlédněte po celé sestavě. Čalounění židlí by opět mělo ladit s vybavením jídelny nebo kuchyně. Jelikož je na trhu dostatečný výběr z potahových látek, bude to pro vás hračka!

Jídelní sety s kulatým stolem budou dominantou každé místnosti a zasluhují si dostatek prostoru, aby jejich krása naplno vynikla. Jaké variantě stolu byste dali přednost? Kulatému, hranatému nebo oválnému?

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář