Jídelní stůl a jeho výběr – není to věda, když víte, jak na to!

0

Jídelní stůl je základem každé kuchyně či jídelny. Scházíte se u něho s celou rodinou, užíváte si společné chvilky, vychutnáváte si výborné jídlo a navzájem si sdělujete zážitky, které jste prožili během uplynulého dne. Dospěli jste k názoru, že váš jídelní stůl má svá nejlepší léta dávno za sebou, jeho barvy ztratily svou původní krásu a již neslouží tak, jak byste si představovali? Pak je čas na nákup nového a my vám poradíme, jak na to!

Podle čeho se rozhodovat?

Oválný jídelní stůl

Ještě než se vydáte za nákupy, udělejte si představu, kolik prostoru vám nabízí vaše kuchyň či jídelna. Díky tomu budete vědět, jak velký stůl vlastně hledáte, případně mezi jakým tvarem můžete volit. V potaz berte i počet strávníků, které váš nový jídelní stůl musí pohodlně pojmout a poskytnout jim tak dostatek místa pro stolování.

Jaký tvar volit?

Jídelní stůl obdélník

Nejčastější volbou je jídelní stůl ve tvaru obdélníku. Ten najde uplatnění i v menších prostorech, protože ho můžete pohodlně přisunout až ke zdi. Stejně dobře vám poslouží i takto tvarovaný jídelní set. Kulaté jídelní stoly vám doma sice navodí sváteční atmosféru i během pracovního týdne, co se prostoru týče, jsou hodně náročné, a proto si je nemůže dovolit každý.

Jídelní stůl z masivu vám zaručí dlouhou životnost

Jídelní stůl z masivu

Hledáte společníka na dlouhou řadu let? Pak vsaďte na jídelní stůl z masivu, který je zárukou úctyhodné životnosti, bytelnosti a příjemného vzhledu. Masivní jídelní stoly jsou k dostání za příjemné ceny, díky kterým si je může dovolit každý a každý se tak může radovat s jejich krásného designu. Jídelní stůl z masivu si jistě získá i vás!

Ať je vaše srdce domova co nejútulnější!

Porcelánové talíře

Kuchyně i jídelna představují nejdůležitější součást domácnosti. Jídelní stůl je sice základem, ale rozhodně byste neměli zapomínat ani na ostatní doplňky – kupříkladu na nádobí, které na něj budete servírovat. Uvědomte si, že jíte i očima, proto je i servis velice důležitý!

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář