Kamenná umyvadla – spojení luxusu, designu a výdrže!

0

Hledáte-li do své koupelny dominantní prvek, který na sebe přiláká všechnu pozornost a zároveň do celého interiéru vnese nádech působivé elegance, moderny a nadřazeného designu, ubírejte svou pozornost směrem kamenných umyvadel. Kamenné umyvadlo vám přináší jistotu, že co kus, to originál. Pro svůj vzhled i nezaměnitelné vlastnosti jsou kamenná umyvadla stále oblíbenější a vyhledávanější. I z prostého interiéru, kterým je možná i vaše nudně působící koupelna, hravě vytvoří neopakovatelný unikát, jež se stane chloubou vašeho domova. Máte již dost obyčejných prvků a toužíte po skutečném skvostu?

umyvadlo

Kamenné umyvadlo vnese do vaší koupelny nádech dávných dob

Umyvadlo z přírodního kamene ve vás vyvolá příjemné pocity a zároveň i nádech pravěku. Zamyslíte-li se nad vznikem kamene, budete mít dojem, že jste v dokonalém souznění s přírodou. Kámen je bezesporu nedocenitelným materiálem, jenž velice snadno nachází uplatnění kdekoli v interiéru – nejen v koupelně. Nejčastějším materiálem používaným k výrobě kamenných umyvadel, je mramor. Ten v sobě spojuje kvalitu i atraktivní vzhled.

Jak na správnou údržbu?

Chcete, aby vaše mramorové umyvadlo vypadalo stále krásně? Pak myslete na jeho správnou údržbu. Alespoň jedenkrát za rok je nutné napustit ho kvalitní impregnací, přičemž byste měli myslet na fakt, že musí být určená na kamenné povrchy. Díky impregnaci se zatáhnou póry kamene a vytvoří se perfektní jednolitý povrch. Ten dokonale odpuzuje vodu. Věřte, že pokud umyvadlu dopřejete dostatek pozornosti a péče, bude vám v koupelně dělat parádu dlouhé roky!

umyvadlo1

Jak je to s umístěním?

Ještě než si kamenné umyvadlo pořídíte, dobře zvažte, kam ho umístíte. Kamenná umyvadla by měla umisťovat na pevnou desku, přičemž je důležité již dopředu počítat s jeho váhou. Uvědomte si, že si domů v podstatě pořizujete kus kamene, které rozhodně něco váží. Více se o umyvadlech můžete dozvědět například na wikipedii.

A co cena?

Padla vám kamenná umyvadla do oka, ale bojíte se vysoké pořizovací ceny? Pak jistě budete potěšeni, když vám řekneme, že zatímco ještě před několika lety byla takřka nedostupná, dnes je tomu naštěstí jinak. Kvalitní umyvadla můžete pořídit v cenovém rozmezí od dvou do šesti tisíc korun.

O autorovi

nguoisec@gmail.com'

Zakladatel Peřiňák.cz a milovník hezkého nábytku. Ve volném čase cestuji po světě. Starám se o různé webové stránky a cvičím jógu. Peřiňák je inspirací pro všechny milovníky hezkých a praktických věcí do domácnosti. Máte nějaký dotaz? Zeptejte se nás v poradně! Rádi vám zdarma poradíme.

Napiš komentář