Kožené versus látkové sedačky: kterou variantu pořídit?

0

Co se týče sedaček, jsou domácnosti rozděleny na dva tábory. Jeden nedá dopustit na klasické čalouněné, druhý by nikdy nevyměnil kožené za jiné. Pravdou je, že každá sedačka má svá pro a proti. My jsme pro vás připravili srovnání a zhodnotili výhody a nevýhody obou potahů. Pokud vás zajímá, která sedačka to u nás vyhrála, pak čtěte dál!

Kožená sedačka je náročnější na údržbu

černá kožená sedací souprava

Dlouhou životnost kožené pohovky zajistíte její správnou péčí, která je nutná hned od začátku. Takovou sedačku nenechejte stát na přímém slunečním světle, aby barva nevybledla a povrch nepopraskal. Stejně tak ji nestavte k topení nebo krbu a ponechte minimálně mezeru půl metru. Každý týden přetřete kůži vlhkým hadříkem a jednou za rok ji pečlivě vyčistěte a naimpregnujte. Uvidíte, že vám takto ošetřená sedačka bude sloužit i několik desítek let. Tip – životnost jednoduše prodloužíte i používáním přehozu.

Elegantní prvek do obýváku

béžová kožená sedací souprava

Kožené pohovky jsou k dostání v různých variantách. Vybírat můžete sedačky s ručně vyřezávaným dřevem, s masivními područkami nebo v moderním designu s jednoduchými liniemi. Kdo má rád výrazné barvy, může si pořídit klidně i červený potah. Pozor ale na nekvalitně provedené barvení, aby se povrch po pár letech nezačal loupat.

Látková pohovka jako levnější varianta

béžová látková pohovka

Látkové pohovky jsou podstatně levnější než kožené. Na výběr máte z nepřeberného množství dekorů látek, a tak sedačku hravě sladíte s vybavením v obýváku. U levných variant je nebezpečí, že se může pohovka po pár letech prosedět a potah rozpárat. Aby vám vydržel co nejdéle, jděte k prodejcům, kteří poskytují dlouhodobou záruku. I tak má ale látka kratší životnost než kůže.

Příjemná na dotek

čalouněná pohovka

Čalouněná sedačka je příjemná na dotek. V létě se na ni člověk nepříjemně nelepí a v zimě nestudí. Některé potahy jsou už i omyvatelné nebo s nanotechnologií. V mnoha případech lze potah odejmout a vy jej snadno vyčistíte na všech místech. A že čištění je důležité – látka do sebe ráda přejímá různé pachy, pot a vlhkost.

Co se týče životnosti a vzhledu, jednoznačně vyhrává kožená sedačka. Cenově ale vyhrává látková sedačka, která je i příjemnější na omak. Za podobnou cenu tak získáte nejen pohovku, ale i křesla a taburety. Na druhou stranu, kožená sedačka působí chladným dojmem a čalouněná je náchylnější na špínu. Nedá se tedy s určitostí říci, jaká zvítězila. Udělejme si z komentářů malou statistiku: napište nám, jakou máte pohovku vy a proč na její materiál nedáte dopustit!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář