Kuchyňské linky do malé i velké kuchyně promění vaření v radost!

0

Pro někoho je vaření povinností, pro někoho koníček, u kterého úžasně relaxuje. Ať už spadáte do jednoho či do druhého tábora, určitě chcete mít vše potřebné po ruce. Dostatek místa a úložných prostorů zajistí správný rozměr kuchyňské linky. Jak takovou linku vybrat a na co myslet při plánování její polohy? To se dozvíte, když budete číst dál!

Rozdělte si kuchyň na zóny

Kuchyň si pomyslně rozdělte na trojúhelník. Na každém bodu by měl být sporák, lednička a dřez. Ideální obvod takového prostoru činí alespoň 3,5 metru. Získáte tak vhodně rozmístěné vybavení v kuchyni, aniž byste se cítili stísněně. Pokud vám to místo dovolí, zvolte délku linky minimálně kolem 4 metrů.

Cena se odvíjí od materiálu

levná kuchyňská linka

Materiál je na vaší volbě a finančních možnostech. Levně vycházejí kuchyňské linky z laminátu, podstatně dráž z masivu. Bez rozmyslu ale investujte do pracovní desky. Nejen, že podtrhne celkový design linky, ale je odolná i proti poškození. Zdaleka nejkvalitnější jsou desky z žuly nebo mramoru.

Výběr tvaru s ohledem na místo

kuchyňská linka do paneláku

Podle místa v kuchyni se můžete rozhodnout mezi různými tvary kuchyňských linek. V panelákovém bytě najde své uplatnění klasická rovná linka. Vlastníci domku mohou pořídit do většího prostoru linku do tvaru „L“, „G“, „U“ nebo kombinaci linky a kuchyňského ostrůvku. V takové kuchyni se pak bude vařit jedna radost!

Retro i moderní kuchyňské linky

rustikální kuchyňská linka

Design volte s ohledem na celkové vybavení bytu. Pokud máte rádi venkovský styl, bude pro vás ta pravá rustikální kuchyně. Milovníci starých časů ocení kuchyňskou linku v retro stylu. Pro vyznavače moderny jsou v nabídce linky v hi-tech stylu s futuristickými prvky.

Vyhrajte si s doplňky

červený retro toustovač

Kuchyni vdechne osobitý styl nejen linka, ale i designové doplňky. Co třeba takový toustovač v retro stylu, jehož podoba se od 70. let nezměnila? Hitem jsou také skleněné rychlovarné konvice nebo doplňky jako v kuchyních našich babiček a prababiček. Výrobci mysleli na každé vaše přání, a tak hravě vyladíte kuchyň ke své spokojenosti! A jakému stylu dáváte přednost vy? Zúčastněte se diskuze pod článkem!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář