Na co myslet při vybavení dětského pokoje, aneb vytvořte místo jako z pohádky!

0

Samostatná místnost vyčleněná na zařízení dětského pokoje je v současné době samozřejmost. Většina zodpovědných a milujících rodičů chce pro svá dítka jen to nejlepší, proto si ze zařízením jejich pokoje dávají dostatečně záležet. Ovšem nenechte se zmást, dříve jeho vybavení nebyl přikládán až takový význam, jako jste zvyklí nyní a mělo-li dítě svůj vlastní pokoj, dočkalo se jen výbavy nezbytně nutné. Této době již naštěstí odzvonilo, a proto při zařizování můžete popustit uzdu své fantazii. Za poslední léta se přístup k zařízení dětských pokojů hodně změnil, ale i přesto jsou věci, na které byste rozhodně neměli zapomínat. Víte, které to jsou? 

Podlaha je základ dětského pokoje

Kusový koberec

Co se podlahy týče, v dětském pokojíčku více než kdekoli jinde jsou na ni kladeny opravdu vysoké nároky. Důležité je, aby podlaha nestudila. V dětském pokojíčku by proto v žádném případě neměl chybět koberec. Uvědomte si, kolik času vaše dítě stráví hraním si na zemi. Celoplošný koberec v zajímavém provedení je jasnou volbou číslo jedna. V jeho prospěch hovoří především teplost a měkkost povrchu. Doplníte-li jej navíc pestrobarevným kusovým koberečkem, dítěti jistě uděláte radost.

Kvalitní postel pro pohodlný spánek

Dětská postel

Největších prohřešků se rodiče dopouští při výběru dětské postele. Většina z nich zastává názor, že na pár let dítěti bohatě postačí starší postel. Pokud i vás tato myšlenka napadla, ihned od ní upusťte. Dítě potřebuje kvalitní dětskou postel, která mu zajistí plnohodnotný a pohodlný spánek, při kterém bude jeho tělo v rovnoměrném rozložení. Zařizujete-li pokoj pro sourozence, rozhodně využijte možností, jež vám nabízí patrové postele.

Ať je učení radost!

Psací stůl

Nečekejte, až vaše dítko dosáhne školního věku a zaimponujte mu do dětského pokoje psací stůl již nyní. Rozhodně nebude na škodu, zeptáte-li se vaší ratolesti na její názor. Pokud chcete, aby dítě nemělo odpor k učení, nechte ho vybrat si psací stůl, ke kterému bude rádo usedat. Stůl lze využívat i k jiným činnostem, než jen k učení – dítko si u něho může malovat, skládat puzzle nebo si hrát. Pozornost dbejte na kvalitní provedení. Vyberete-li správně, stůl může s vaším dítkem společně růst a vydržet mu dlouhá léta!

Úložné prostory usnadňující úklid

Dětská komoda

Ve spojení s dětským pokojíčkem nejvíce rodičů děsí především jeho úklid. Zvláště tento prostor musí každý den zvládat nespočet aktivit spojených s dětskou činností a myslet na dostatečné úložné prostory se proto určitě vyplatí. Pořizujete-li skříň pro menší děti, snažte se vybírat takové, které je svým motivem zaujmou. Pro dítě pak bude mnohem snadnější a veselejší si po sobě hračky uklízet. Pro starší dítka jsou určené barevné komody, které svým provedením dětská očka určitě potěší.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář