Návrhy studentských pokojů a jejich fotogalerie, aneb zařiďte pokoj snů pro studenta!

0

Hledáte inspiraci, jak zařídit studentský pokoj? Nevíte si rady s tím, jak skloubit zóny ke spaní, odpočinku a učení? Pak je dnešní článek určený právě vám! Přinášíme vám jedinečné návrhy studentských pokojů a jejich fotogalerii, z které můžete načerpat nápady a zařídit studentovi pokoj snů!

 Tři místnosti v jedné

moderní studentský pokoj

Už na základní škole je zapotřebí přeměnit dětský pokojíček na studentský pokoj a přetvořit místnost plnou her na prostor určený ke spaní, ukládání věcí, učení, koníčkům i k setkávání s kamarády. Pokoj je vlastně takovou studovnou, ložnicí a obývákem zároveň. Nezbytné je proto vybrat kvalitní a funkční nábytek a vhodně jej uspořádat.

Větší nároky na vybavení pokoje

hnědý studentský pokoj

Dnešní studenti jsou náročnější než generace před tím, a podle toho přistupujte k vybavení pokoje. Základem je prostorný stůl, na nějž se vejde jak stolní počítač s klávesnicí, tak tiskárna, modem a další moderní technologie. V místnosti se neztratí ani knihovna, kam student uschová všechny odborné učebnice a knihy.

Rozdělte pokoj na tři zóny

Bílo-oranžový studentský pokoj

Pokud bojujete s nedostatkem místa, sáhněte po nábytkových sestavách, v jejichž horní části je postel a ve spodní části studijní koutek. Větší pokoj rozdělte nejlépe do tří zón. Ta nejdůležitější bude sloužit ke studiu a na ni může navazovat část s televizním koutkem a třeba i pohovkou, kde se student bude setkávat s kamarády. Třetí zónu uzpůsobte k odpočinku a umístěte do ní kvalitní postel. K oddělení jednotlivých zón vám pomůže vhodná výmalba nebo paraván.

moderní studentský pokoj

Pohrajte si s doplňky

minimalistický kontejner

Atmosféru pokoje dotvoří i designově zajímavé doplňky. Studenta určitě nezklamete minimalistickým kontejnerem, do něhož schová všechny potřebné nezbytnosti. Nezapomeňte také na dekorace na zeď. Nechce to však nic rušivého, aby to neodvádělo pozornost při učení. Vhodné jsou obrazy přírody nebo nalepovací ornamenty.

Inspirovali jste sebe i studenta našimi návrhy studentských pokojů? A jaká fotografie se stala vaším favoritem? Zanechte nám komentář!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář