Patří knihovny do obýváku? Jednoznačně ano!

0

I když se v dnešní době rozšiřuje trend e-knih, stále dost z nás miluje klasické papírové knihy, které voní tiskařským písmem a příjemně tíží v ruce. Tyto studnice informací a fascinujících příběhů si zasluhují, aby byly uloženy v pěkné a funkční knihovně. Nemusíte mít na knížky místnost jako na zámku, stačí menší kout v obýváku. Knihovna v místnosti bude plnit nejen funkci praktickou, ale i designovou. A právě teď vás o tom přesvědčíme.

Praktické rady pro výběr knihovny

Velkým knihovnám dávno odzvonilo. Není to jen proto, že lidé méně čtou, ale také z důvodu místa, které máme doma. Módní jsou knihovny střední velikosti, které oživí interiér. Na oblibě si získávají i malé knihovny a police pro vaše nejoblíbenější tituly.

dřevěná knihovna se skříňkou

Knihovna musí být bytelná, aby unesla tíhu všech svazků. Vsaďte na jistotu a raději zvolte knihovnu z kvalitního dřeva, třeba z výběrového masivu borovice.

Přemýšlíte, jak velkou knihovnu pořídit? K tomu slouží jednoduchá pomůcka: poohlédněte se po takové, do které se vejde zhruba dvojnásobek vašeho současného počtu knih.

Co kniha, to jiná velikost. Rozestup polic by proto měl být minimálně 50 cm. A když náhodou dostanete atypickou knihu, jednoduše ji uschováte do skříňky pod regály nebo položíte pod jiné, menší knížky.

Sladké nicnedělání s knihou v klíně

Bílá stojací lampa

Toužíte po tom, aby se prostor kolem knihovny stal místem k relaxaci? Pak se vám nejspíš bude zamlouvat následující nápad: Postavte vedle knihovny pohodlné křeslo a až dostanete chuť listovat knížkami, posaďte se do něj s šálkem horkého čaje a za světla lampy odpočívejte.

I moderní interiéry si zasluhují knihovnu

obývací sestava se čtvercovou knihovnou

Jste zastánci moderního stylu? Knihovny jsou součástí i takových obývacích sestav. Originální je čtvercová, která se stane dominantou obýváku. Do jednotlivých regálů můžete uschovat nejen knihy, ale i drobné předměty, dekorace a obrázky své rodiny.

Knihovna vnáší do obýváku jedinečnou atmosféru. Díky širokému výběru z barevných odstínů ji lze dokoupit i do již zařízeného bytu. A až ji celou zaplníte, můžete si vychutnat potěšení ze své sbírky knih. Na jakém místě stojí knihovna ve vašem bytě? A vytvořili jste si kolem ní vlastní čtenářský koutek? Pochlubte se nám v komentářích pod článkem!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář