Pohovka je dominantou obývacího pokoje, aneb 4 tipy pro její správný výběr

0

Sedací souprava je nejdůležitější dominantou obývacího pokoje, která slouží nejen k příjemnému posezení s rodinou či přáteli, ale zároveň představuje výrazný doplněk, jež dotvoří celkovou atmosféru celého interiéru. Toužíte-li po vzhledově dokonalé, praktické a trvanlivé pohovce, která bude vaším věrným společníkem po celou řádku let, věnujte jejímu výběru opravdu dostatek pozornosti a výběr rozhodně neuspěchejte. I mezi sedacími soupravami můžete pořídit zajíce v pytli, existují výrobky, které se liší nejen kvalitou, ale i technickým provedením a to může mít negativní dopad na vaše zdraví. Čím se tedy při výběru pohovky řídit, abyste nešlápli vedle?

Čemu dáte přednost: Klasické či rohové sedačce?35333-akce-sedaci-souprava-silver-stone-2

Ještě než se definitivně rozhodnete pro konkrétní sedací soupravu, zamyslete se, kam přesně svou novou pohovku umístíte. Důležité je si uvědomit, zda vám dispozice interiéru dovolí pořídit klasickou pohovku, nebo zda bude lepší pořídit si rohovou sedací soupravu. Zvolíte-li vhodné umístění, oddělíte tak od sebe funkční části místnosti a zároveň velice snadno celý prostor ucelíte.

Kolik míst k sezení?

Jedním z nejdůležitějších kritérií, na které byste při nákupu sedací soupravy měli brát zřetel, je počet míst k sezení. Tradiční variantu představuje dvoumístná pohovka, kterou lze libovolně rozšířit o křesla či další díl sedací soupravy. Sejde-li se vás nečekaný počet, můžete jako improvizaci použít jakékoli pohodlné sezení. Ideální jsou takové soupravy, ke kterým lze dokoupit křeslo ve stejném stylu, díky čemuž získáte další místo k sezení. Máte-li zájem o sedací soupravu tvořenou více částmi, vytvoříte tak ve svém obývacím pokoji ohraničený prostor s dostatkem intimity. Pro větší počet osob je tato varianta samozřejmě mnohem pohodlnější.

Přemýšlejte dopředu – kam uložíte nečekané hosty?

Modrá pohovka Ralf

Je samozřejmé, že sedací soupravu využijete nejvíce vy a to nejen při oblíbeném sledování televize či rodinných sešlostech, ale jistě ji ocení i vaši přátelé či hosté, kteří se u vás rozhodnou zdržet přes noc. V takové situaci budete rádi za rozkládací pohovku, která je dostatečně pohodlná a poskytne vám či vaší návštěvě komfortní spánek bez bolesti v zádech či nekonečného převalování.

Vyplatí se investovat do podnožky?

Modrý pletený puf

Velice oblíbenou a stále vyhledávanější vymožeností jsou taburetky, které nezaberou příliš místa jako například křeslo, a zároveň představují doslova multifunkční možnosti. Nejenže se v případě potřeby promění v další místo k sezení, ale můžete je využít jako odkládací prostor či příjemnou podnožku. Na stejném principu fungují i vzhledově přitažlivé pletené pufy, které nachází oblibu u stále více lidí, jež jim přichází na chuť.

Pár užitečných rad na závěr

Ať už se rozhodnete pro pohovku velkou či malou, klasickou či rohovou nezapomeňte se řídit i vaším vkusem. Myslete na to, že větší vždy neznamená lepší a rozměry pohovky by měly odpovídat dispozicím interiéru. Co se barev týče, snažte se ji sladit s celkovým zařízením místnosti, aby ve finále nepůsobila jako pěst na oko. Ne nadarmo se říká: Dvakrát měř, jednou řež.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář