Praktické nápady, jak zařídit malý obývák

0

Obývák je pýchou našeho domova. Kdo by si nedal záležet při jeho zařizování, když v něm relaxujeme po pracovním dni, setkáváme se s rodinou a přijímáme návštěvy? Možná jste si teď povzdechli, že obývák snů nikdy nebudete mít, protože je příliš maličký. Nezoufejte, i malý obývací pokoj můžete opticky zvětšit a zařídit tak, aby nepůsobil ucpaným dojmem. Jak na to? To vám právě dnes poodhalíme!

Vsaďte na menší kusy nábytku

světlá obývací sestava

Do menšího prostoru volte menší nábytek a raději zapomeňte na těžké a velké obývací stěny. Drobnější kusy nábytku mají tu výhodu, že celý prostor opticky zvětší. A když zvolíte světlý odstín, rázem se celá místnost prosvětlí. To pravé nebudou ani objemné gauče. Naopak vsaďte na malou rozkládací sedačku. Když se u vás návštěva protáhne do pozdních nočních hodin, pohovku jednoduše rozložíte.

šedá rozkládací rohová souprava

Jak čarovat s nedostatkem místa?

Poslední dobou si na oblibě získávají závěsné kusy nábytku. Volný prostor pod nimi provzdušní místnost. Takto lze zavěsit menší obývací stěnu, televizi, poličky s dekorací, lampu a knihovnu. Dobrou službu prokážou i úložné prostory, do nichž schováte méně užívané věci. Využijte každý volný kout a zákoutí a nebojte se úložné prostory vyhnat až ke stropu.

Když obývák není jenom obývák…

Pokud používáte obývák pro více účelů, například pro spaní nebo jako pracovnu, oddělte od sebe jednotlivé zóny pomocí příček a chytrého dělení. Pro tento účel poslouží policové díly a knihovny. Skvělým tipem jsou také různě barevné koberce v jednotlivých částech obýváku. Dobrým pomocníkem je i paraván, který zakryje váš soukromý koutek nebo příležitostnou ložnici.

Bez světla to nepůjde

nástěnné světlo

Největší službu v malém obýváku prokáže světlo. Dostatek světla o různé intenzitě místnost opticky zvětší. Na zeď umístěte bodovky a na nábytek postavte stolní lampu. Intimní atmosféru vytvoří lampa stojací. Před okna nedávejte těžké závěsy a záclony, aby do obýváku proniklo co nejvíce paprsků. A když naproti oknu zavěsíte zrcadlo, chytře odrazí světlo zpět do prostoru.

nástěnné zrcadlo

Také máte maličký obývák? Podělte se s námi o nápady, které jste použili, aby se vám v něm lépe pobývalo!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář