Proč zahradní nábytek z umělého ratanu? Vydrží roky!

0

Letní čas přímo vybízí k venkovnímu posezení s přáteli. Vytvořte si na zahradě dokonalou prázdninovou atmosféru a užívejte si slunce, trylkování ptáků a vůni rostlin. Rozjímat můžete v zahradním nábytku z umělého ratanu, který si zamilujete pro jeho vzhled, kvalitu a snadnou údržbu. Nenechte si ujít dnešní tipy na ratanové sety!

Na první pohled jako pravý ratan

tmavý zahradní nábytek z umělého ratanu

Umělý ratan se vzhledem téměř neliší od toho pravého. Vyrábí se z ušlechtilého polyetylenového vlákna, vytvořeného pro výrobu nábytku. Vybírat můžete ze široké škály barevných odstínů. Nejčastější volbou českých zahrádkářů jsou tmavé odstíny hnědé a černé, v menší míře okrová a stříbrná barva.

Odolá rozmarnému počasí

Ratan má samé pozitivní vlastnosti. I při větších výkyvech teplot a nestálém počasí si udržuje tvar, neloupe se a nepraská. Tento nábytek se snadno přenáší a vydrží vám bez obav několik let. Ochránci životního prostředí potěší fakt, že umělá ratanová vlákna nejsou toxická a jsou recyklovatelná.

Nenáročná péče

zahradní nábytek z umělého ratanu

Umělý ratanový nábytek můžete na zahradě uchovávat při teplotách od 0 do 40 °C. Nevadí mu ani přímé slunce, ani vlhké prostředí. Ošetříte jej raz dva. Stačí ho omýt vlažnou mýdlovou vodou nebo sprškou z hadice. Pokud jste zakoupili zahradní nábytek i se snímatelnými potahy, perte je při 40 °C. Potahy se často vyrábějí z nanovláken, které nepropouští vodu. Vytvořila se vám na nich kaluž po dešti? Nakloňte je a vodu nechte stéct.

Slunečník jako ochrana

Azurový slunečník

K zahradnímu nábytku neodmyslitelně patří slunečník se stabilním stojánkem. Ochrání vás před sálajícím sluncem i před letní sprškou. Nemusíte tak kvůli dešti rušit posezení se svými nejbližšími.

Zahradní nábytek z umělého ratanu nadělá hodně parády za málo peněz. Využijete jej nejen na zahradách, ale i na terasách. Při dešti jej v klidu nechte venku, protože není náchylný na plísně. Jaké máte zkušenosti s tímto nábytkem? Zanechte nám komentář!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář