Řekněte STOP prázdným stěnám v interiéru – vsaďte na dekorace do obýváku!

0

Dekorace v interiéru dokážou hotové divy a zvláště v obývacím pokoji mají své čestné místo. Obývací pokoj je místem, kde si chcete odpočinout, i když je místnost plná lidí, zároveň se zde chcete cítit příjemně a pohodlně, a proto se obklopujte věcmi, které se vám líbí. Právě v této místnosti hostíte vaše návštěvy, scházíte se s rodinou či přáteli a trávíte zde společný čas. Ne nadarmo se říká, že obývací pokoj je vizitkou vaší domácnosti. Při jeho zařizování si proto dejte hodně záležet a snažte se držet nejen vašeho vkusu, ale zároveň i stylu, ve kterém se cítíte příjemně.

Věřte síle maličkostí

Vonná svíčka

Věřte nebo ne, ale dekorace mají jednu úžasnou vlastnost: zútulňují interiér a dělají ho zařízenější a příjemnější. Rozhodně byste na ně při zařizování vašeho obývacího pokoje neměli zapomínat, ba naopak – věřte jejich síle! Kupříkladu vonné svíčky vytvoří příjemnou atmosféru. Můžete si je zapálit během společného večera místo osvětlení.

Nezapomeňte na pohovku

Největší dominantou obývacího pokoje je bezesporu sedací souprava. Většina lidí ji považuje za nejdůležitější dekoraci obývacího pokoje, proto jejímu výběru věnují hodně času, pozornosti a mnohdy i peněz. Sedačka je investice, která se vám vyplatí a šetřit v tomto případě rozhodně není na místě. Plánujete-li pořízení nové sedačky, berte v potaz celkové zařízení vašeho interiéru, aby vám v něm nový kousek nepůsobil jako pěst na oko.

Kam uložíte všechny dekorace?

Ať už se rozhodnete pro nástěnné dekorace, svíčky, fotografie či vázy, musíte najít místo, kam to všechno uložíte. Součástí drtivé většiny obývacích pokojů jsou knihovny, které do tohoto interiéru neodmyslitelně patří. Zvolíte-li prosklenou variantu, získáte tak ideální místečko, kde budete mít všechny příjemné věci neustále na očích a zároveň bude mít vaše dušička pokoj, že se vám na poklady nepráší. Nejen vy, ale i vaše návštěvy uvidí, co máte rádi a čím se s radostí obklopujete.

Zařízený interiér = útulný interiér?

Čalouněný taburet

Ačkoli se říká: “Zařízený interiér je útulný interiér” i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Ještě než si všechny poličky zahltíte sbírkou keramických slonů, zkuste se ve vašem obývacím pokoji rozhlédnout. Možná jste svou pozornost zaměřili jen na poličky či stěny, ale jak je na tom zbytek? Vhodnou dekoraci představují i taburety, které můžete umístit kamkoli do místnosti. Díky jejich modernímu vzhledu získáte příjemně vyhlížející dekoraci, díky které bude váš interiér zase o něco útulnější.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář