Rohový jídelní set – moderní záležitost v každé kuchyni

0

V minulém století nechyběl rohový jídelní set téměř v žádné domácnosti a většina z nás jej vnímáme jako staromódní záležitost. Opak je ale pravdou; právě tyto jídelní sety se opět vracejí do módy a v kuchyních či jídelnách jsou moderním prvkem. V čem jsou jiné než jejich předchůdci a jaké výhody vám jejich pořízení přinese?

I malá kuchyň si zaslouží jídelní sestavu

rohová jídelní sestava s polstrováním

Tyto jídelní sety se hodí zejména do rohu malé kuchyně, v které bojujete s nedostatkem místa. Skládají se z jídelního stolu, rohové lavice a dvou židlí nebo taburetů a pořídíte je za nižší cenu než klasické jídelní sety při zachování stejné kvality, pohodlí a elegance.

Vybírat můžete ze široké nabídky vzorů potahových látek, a tak rohový jídelní set hravě sladíte se zbylým interiérem. Sestava s polstrováním poskytne strávníkovi nebo návštěvě pohodlné sezení.

rohový jídelní set bez polstrování

Tento kuchyňský nábytek je vyráběn i bez polstrování z kvalitního masivu dřeva. Odpadne vám tak nudné čištění, když čalounění ušpiníte jídlem. Aby si návštěva nepoposedávala bolestí, poklaďte lavici měkoučkými podsedáky.

modrobílý podsedák

Hledejte a zkoušejte

Rohové jídelní sety jsou obvykle vybírány majiteli drobných bytů a garsonek. Pokud je to i váš případ, před koupí se přesvědčte, že stůl je možné přisunout přímo na doraz k lavici, a to včetně židlí. Není však žádné pravidlo, že tyto jídelní sety poslouží pouze v malých kuchyních. Svým designem a tvarem skvěle zapadnou i do velkých místností. Na lavici získáte větší pohodlí než na samotných židlích a malé děti z nich jen tak nespadnou.

I úložné prostory se najdou!

Rohové jídelní lavice jsou nejen moderní, ale i praktické. V krajních částech lavice naleznete po sklopení sedáku úložný prostor na úschovu drobností nebo kuchyňského textilu. V rohové části sestavy bývá odkládací police, kterou můžete využít k vystavení svých oblíbených dekorací.

Jak jste se mohli přesvědčit, rohový jídelní set se hodí do každého bytu, přesto se s nimi nejčastěji setkáme v malých bytech. Platí to i ve vašem případě? Svěřte se nám a udělejme si takovou malou statistiku!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář