S nábytkem do dětského pokoje vytvoříte dokonalý svět pro Vaši ratolest!

0

Vzpomínku na dětský pokoj, v němž jsme prožívali své fantazie a dobrodružství, si každý z nás nese po zbytek svého života. Postarejte se o to, aby vaše děti v dospělosti vzpomínaly na svůj pokojíček s úsměvem na tváři a zařiďte jej hravým a veselým nábytkem. Pomůžeme vám nahlédnout do dětské mysli a ukážeme vám, v jakém pokojíčku se budou cítit nejlépe!

Ptejte se na názor dítěte

dětské křeslo s pejskem

Při zařizování pokojíčku pro malé dítě vyberte nábytek podle svého vkusu, ale větší dítě se již bude chtít podílet na úpravě svého pokoje. Dejte mu prostor pro vyjádření, vždyť to je vaše ratolest, která se v pokojíčku musí cítit dobře. Vy jako rodičové dohlédněte na praktickou stránku.

Nábytek třeba až do dospělosti

dětská regálová police

Pokud nechcete za pár let pokojíček znovu přestavovat, vyberte nábytek v neutrálních barvách, který s vaším potomkem „poroste“. Design pokojíčku jednoduše doladíte barevnými stěnami a doplňky.

Koutek na učení

dětský psací stůl

V pokojíčku by neměla chybět jakási dětská pracovna, kde se dítě bude učit, dělat domácí úkoly a třeba i kreslit. Nezapomeňte na dostatečné osvětlení plochy stolu a na zaoblené rohy pracovní desky, aby se vaše ratolest neporanila.

Investice do kvalitní postele se vyplatí

dětská postel s výsuvným pultem

Obzvlášť záležet si dejte při výběru dětské postele. Dbejte na kvalitní matraci a antialergické přikrývky. Postel nemusí vypadat jako klasická palanda, dítko si zamiluje patrovou postel, v jejíž dolní části má prostor na hraní a na úschovu svých nejmilejších věcí!

Nezbytné místo pro úschovu oblečení

dětská rohová šatní skříň

Jako dostatečné úložiště poslouží šatní skříň. Zvlášť děvčata jsou parádnice a na své oblečení potřebují co největší úložný prostor. Argumentujete, že doma nemáte dostatek místa na šatní stěnu? Zvažte nákup praktické rohové skříně, kterou jednoduše umístíte do nevyužitelného koutu místnosti.

Když překvapení, tak sedací vak!

dětský sedací vak žralok

Pokojíček dotvoří hravé doplňky. Na popularitě si získávají sedací vaky, a když jsou ve tvaru dopravního prostředku nebo zvířat, stanou se oblíbeným místem k odpočinku, válení a hraní. Sezení v těchto vacích je zdravé, jelikož náplň z malých kuliček se přizpůsobí tvaru těla.

Samolepky svítící ve tmě

samolepka svítící ve tmě

Bojí se vaše dítě tmy? Pozvěte do jeho pokojíčku pomocníka na usínání, a to samolepku Malého prince, která svítí ve tmě. Navíc spát pod zářivými hvězdami každou noc v pohodlí postele? Jen tak někomu se to nepoštěstí.

S dětským nábytkem můžete pokojíček přeměnit na komnatu princezny, kajutu námořníka nebo zvolit takový pohádkový svět, který vaše dítě miluje. Ani vaší, ani fantazii dítěte se při zařizování pokojíčku meze nekladou!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář