Šikovné tipy, jak zařídit dětský pokoj pro nejmenší

0

Narození miminka je vždy toužebně očekávanou událostí. Příchod nového člena do rodiny představuje začátek krásného období nejen pro rodiče, ale i pro celou rodinu. Ještě než si mimčo přinesete domů, měli byste se na jeho příchod patřičně připravit – tedy vytvořit ideální prostředí pro nejmenší. Počítejte s tím, že interiér projde výraznými změnami, neboť vy budete nuceni vyčlenit místo pro celou řadu nezbytností, jež jsou k péči o miminko potřeba. Nebojte se, my vám s tímto úkolem ochotně pomůžeme!

Základem pokoje pro nejmenší je kvalitní postýlka

Postýlka pro nejmenší

Máte tu možnost vytvořit vašemu miminku samostatný dětský pokoj? Pak se považujte za šťastlivce, neboť tuto možnost oceníte zvláště od jednoho roku, kdy si dítko začne klást větší nároky na prostor. Mezi základní a zároveň i nezbytné vybavení pokoje pro nejmenší patří kvalitní dětská postýlka. Bez té se žádné miminko neobejde, proto byste jejímu pořízení měli věnovat dostatek pozornosti.

Myslete prakticky

Postýlka s přebalovacím pultem

Pokoj pro nejmenší si vyžaduje nejen bezpečnost, ale především vysokou praktičnost. Kdo má dítko, jistě moc dobře ví, kolik místa zabere všechna potřebná výbavička, plínky i oblečení. Nemáte-li místa na rozdávání, vsaďte na postýlku s přebalovacím pultem, která ušetří potřebné místo, ale zároveň vám nabídne vše, co k péči o nejmenší potřebujete. Nebudete tak nuceni pořizovat zvlášť postýlku a zvlášť přebalovací pult. Jistě oceníte i úložné prostory, kterých nikdy není dost.

Bezpečí i pohodlí v jednom

Povlak na polštáře

Kvalitní postýlka vašemu dítku poskytne plnohodnotný spánek, je ale třeba myslet i na jeho bezpečí. Zvláště ve chvíli, kdy vaše dítko byť jen maličko povyroste a začne být v postýlce aktivní. Kromě vhodného a zdravotně nezávadného povlečení, k jehož výběru byste měli přistupovat maximálně svědomitě, myslete i na polstrování okolo. Vhodnou volbou jsou malé polštářky, kterými zabráníte, aby se miminko otloukalo o stěny postýlky. 

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář