Stoly do kanceláře neodmyslitelně patří – 4 rady, jak jej vybrat!

0

Pracovní stoly jsou základem každé správně zařízené kanceláře. Pro spoustu z vás je kancelář vašim druhým domovem, kde strávíte poměrně velkou část dne, a proto se i zde chcete cítit příjemně. Při zařizování je třeba myslet nejen na to, aby jste tu měli pohodlí, ale musíte brát v potaz i fakt, že vám kancelář musí plně vyhovovat a splňovat veškeré požadavky pro vaší plnohodnotnou a kvalitní práci. Pracovna je místem, kde se musíte soustředit, neobklopujte se proto věcmi, jež by vás mohly zbytečně rozptylovat.

1. Typ pracovního stolu – jaký zvolit?

Psací stůl Marek - jednoduchýJeště než se pustíte do výběru, zamyslete se, jaký typ stolu vlastně potřebujete. Hledáte-li obyčejný kousek, který dokonale zapadne do vaší nepříliš prostorné pracovny, jistě se spokojíte s menším pracovním stolem, který vám zároveň poskytne dostatek místa pro práci i věci, jež neustále potřebujete mít po ruce.

2. Stojí barva za zmínku?

Co se barev týče, záleží především na vašem vkusu. Pokud vám záleží na celkovém sladění interiéru, rozhodně byste na barvu stolu měli myslet. Obecně platí, že pocitově lépe se vám bude pracovat ve světlejším prostoru. Zvolit stůl ve světlejším odstínu určitě nebude krokem vedle, navíc stoly v barvě dřeva nikdy nevyjdou z módy.

3. Jak je na tom výška?

Psací stůl Marek

Uvědomte si, že za pracovním stolem strávíte více jak 8 hodin denně. Poloha vsedě sama o sobě pro vás a vaše tělo není příliš vhodná, není-li ale zbytí a vy za stolem zkrátka těch 8 hodin a více sedět musíte, rozhodně se za ním nehrbte. Vyberte si takový stůl, u kterého vaše ruce položené na pracovní desce sevřou úhel 90°. Nejčastější jsou pracovní stoly s výškou 75 cm – ten vám bohatě postačí.

4. Jak by měl být velký?

Psací stůl Marek - šuplíkySe šířkou pracovního stolu je to hodně individuální. Pokud jste limitováni prostorem vaší kanceláře a ve skutečnosti pro svou práci nepotřebujete větší pracovní plochu, skvěle vám poslouží stoly o šířce 60 cm. Jakmile vám to ale dispozice místnosti dovolují a máte rádi, když kolem sebe máte dostatek místa, neomezujte se! Pro dostatek místa i úložného prostoru oceníte variantu se šuplíky, do kterých můžete schovat to, co nemá být druhým na očích.

Víte, na čem sedíte?

Pohovka pro 3

K pracovnímu stolu neodmyslitelně patří kvalitní a především pohodlné křeslo. Zajistíte-li si pohodlné sezení, budete se moci na svou práci soustředit, nebude vás rozptylovat bolest zad a celkově se budete cítit příjemně. Kancelářskému křeslu byste měli věnovat stejnou pozornost, jako výběru samotného pracovního stolu. Neopomíjejte jeho kvalitu i možnosti, které vám nabízí. Vzhledem k tomu, kolik hodin denně strávíte “na zadku” je třeba, aby vám křeslo vyhovovalo od A po Z. Je vaše kancelář dostatečně prostorná? Pak myslete na pohodlí těch, jež vás navštíví. I oni si jistě zaslouží sedět na kvalitní pohovce, díky které se ve vaší pracovně budou cítit mnohem příjemněji.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář