Taburet – to není jenom nudná krychle

0

Vaše nožky si zaslouží po celodenní námaze maximum pohodlí. Až budete relaxovat v křesle nebo na pohovce, natáhněte si nohy na měkký taburet. Nemáte jej jako součást sedací soupravy? Nevadí! Taburety můžete dokoupit i samostatně, a třeba nevšední barvou oživit interiér obýváku. Tyto sedáky ale neslouží jen na podložení nohou. Právě teď vás seznámíme s jeho jedinečnými vlastnostmi!

Malý pomocník

bílý taburet

Taburet není pouhým doplňkem v obýváku ani nadbytečným kouskem. Jeho variabilní použití vás možná překvapí. Nejčastěji se využívá k podpěře nohou, ale výborně poslouží i jako odkládací stolek, sedák pro hosty nebo další úložný prostor.

Tvary jdou s dobou

Taburet – známe jej jako hranatý doplněk, ale jeho tvary se s dobou mění. Setkat se můžete s nabídkou sedáků s hranatými či oblými tvary nebo jako atypický sedák v podobě nepravidelného hranolu, hvězdice či koule.

Vícemístné taburety

čalouněný vícemístný taburet

Tyto taburety poslouží, když se v obývacím pokoji sejde více lidí a vy nemáte hosty kam usadit. K dostání jsou dvojmístné nebo dokonce trojmístné sedáky, kam se pohodlně vejdou až tři štíhlí lidé. Velmi praktické jsou rozkládací taburety. Z malého sedáku rázem vykouzlíte pohodlné jednolůžko. Kdo by byl řekl, že se taková krychle dá přetvořit na něco podobného?

Tajná „schovka“

zelený taburet s úložným prostorem

Pro snadnější manipulaci bývají taburety opatřeny podvozkem, a vy je tak snadno přesunete z místa na místo. Velké oblibě se těší taburety s úložným prostorem pro úschovu novin, brýlí, ovladačů a dalších nezbytností, které chcete mít u sebe a přeci diskrétně schované.

Vy ještě nemáte sedací vak? Chyba!

krémový sedací vak

Variantou k taburetům jsou sedací vaky, jež se staly nezbytným vybavením každého moderního interiéru. Nejen, že osvěží místnost svým designem, ale mají i všestranné využití. Můžete na nich relaxovat při sledování televize nebo si dopřát dvacetiminutového šlofíka.

K čemu všemu využíváte taburety vy? Inspirujme se všichni navzájem, možná přijdeme na netradiční řešení, jak tohoto malého pomocníka ještě víc zaměstnat!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář