Tipy, jak prosvětlit malou ložnici

0

Ne každý si může dovolit bydlení v prostorném bytě nebo domě. Řada z nás bydlí v panelákovém bytě, kde jsou maličké místnosti, které si žádají chytré řešení. Existují jednoduché fígle, pomocí nichž vykouzlíte i z malé místnosti prostorný obývací pokoj, dětský pokojíček nebo kuchyni. Dnes se pozorněji podíváme, jak opticky zvětšit a prosvětlit malou ložnici. Připraveni? Tak jdeme na to!

Zmenšujte

malá manželská postel

V ložnici potřebujeme nábytek, jako je postel, skříň, komoda a kosmetický stolek. Jak ale všechny tyto věci vměstnat do malé místnosti? Zmenšujte! A začněte hned u postele. Nemusíte si ubírat prostor pro spaní, zaměřte se na to, zda rám postele zbytečně nepřesahuje do místnosti. Pokud máte vyšší stropy, můžete si místo na spaní vybudovat v mezipatře a pod postelí vytvořit úložné prostory.

Zavěšujte

světle hnědý prádelník

Snažte se všechen drobný nábytek zavěsit na zdi. Takto můžete zavěsit drobný noční stolek nebo poličku na knížky. Lampičku jednoduše upevněte ke zdi nad postel. Využít můžete i čelo postele, k němuž umístěte mělčí skříňky nebo prádelník.

Kouzelné zrcadlo

šatní skříň se zrcadlem

Skvělým pomocníkem k prosvětlení a zvětšení ložnice je zrcadlo. Nejen, že šikovně odráží světlo a optiky zvětšuje prostor, ale má i jednu utajenou funkci: můžete se v něm pozorovat při milování a dát tak svému sexuálnímu životu šmrnc. Co třeba zakoupit šatní skříň se zrcadlem.

Zesvětlete

světlé závěsy do ložnice

Výmalbu ložnice volte do světlých tónů, stejně tak v těchto tónech pořiďte nábytek, závěsy a povlečení. Ve tmavším odstínu můžete zakoupit dekoraci, třeba africké sošky z ebenového dřeva nebo obrazy v tmavém rámu.

S našimi tipy jste se mohli přesvědčit, že i malá ložnice může působit vzdušně. Pokud vás ještě napadají další možnosti, jak prostor opticky zvětšit, nenechávejte si je pro sebe a zanechte nám komentář!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář