Tipy na sektorový nábytek a sestavy do studentského pokoje – proměňte dětský pokoj ve studentský!

0

Přeměna dětského pokoje na studentský si bude vyžadovat řadu změn. Zapotřebí je nejen správně vymalovat, ale také rozdělit pokoj na jednotlivé části, které budou plnit svou funkci. A v neposlední řadě je důležité pohrát si s výběrem nábytku. Pokud hledáte inspiraci, budou se vám hodit dnešní tipy na sektorový nábytek a sestavy do studentského pokoje!

Barvy dodají pokoji osobitý ráz

Tmavý studentský nábytek

Ve studentském pokoji by neměla dominovat ani modrá, ani růžová. Váš student vám určitě sdělí, jakou barvu si ve svém novém pokoji představuje. A pokud vám řekne obligatorní větu, že je mu to jedno, zkombinujte nábytek v přírodním či neutrálním dekoru s doplňky ve výrazných barvách. Chybu neuděláte se zelenou, korálovou, fuchsiovou, červenou, žlutou či oranžovou. Stěny polepte třeba tapetami s moderním vzorem.

Dbejte na výběr nábytku

Růžový studentský nábytek

Při zařizování pokoje myslete na ergonomii jednotlivých částí nábytku a jeho vhodné umístění. Vybrat můžete nábytek s lakovaným povrchem nebo barevným plastem. Dobře zařízený studentský pokoj se neobejde bez velkého psacího stolu, prostorné šatní skříně, knihovny a pohodlné postele. Zvlášť pokud je místnost malá a nevejde se do ní pohovka, vyberte lůžko široké minimálně 120 cm.

Malý nebo velký pokoj?

Bílý studentský pokoj

Řešíte nedostatek místa v pokoji? Pořiďte sektorový nábytek, který přichází opět do módy. Potěší vás jeho variabilita a snadné složení. Snadno jej rozestavíte podle dispozičního řešení pokoje. Kdo kupuje nábytek do větší místnosti, může si bez problémů dovolit nábytkovou sestavu.

Tipy na doplňky

Rockové povlečení

Již jste vyřešili nábytek? Na řadu přichází výběr ložního prádla, doplňků a úložných prostorů. To zřejmě ponecháte zcela na svém studentovi. Zkuste mu ale nenápadně poradit. Nadšený určitě bude ze stylového budíku, zrcadla v retro rámu, sedacího vaku nebo chlupatého polštáře. Fantazii se meze nekladou!

Jak jste se poprali se zařízením studentského pokoje vy? Museli jste hodně korigovat požadavky svého dítěte nebo jste mu nechali zcela volnou ruku? Napište nám své úsměvné příběhy!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář