Uspořádejte dětský pokoj podle Feng Shui

0

Chcete, aby se vaše dítě cítilo v pokojíčku dobře, zdravě se vyvíjelo a rozvíjelo své schopnosti? Řiďte se při zařizování pokojíčku tradiční čínskou filozofií Feng Shui. Když se budete držet následujících pravidel, vytvoříte pro svou ratolest dokonalé zázemí, které si okamžitě zamiluje!

Orientace a rozmístění pokoje

Růžový dětský pokoj

Dětský pokoj zařízený podle Feng Shui musí být místností pro spánek, zábavu a učení. Takový pokojíček by měl být orientovaný na východ či jihovýchod. Pokojem tak prostupuje pozitivní energie a je dostatečně prosvětlen. U dítěte je podporována aktivita a místností neprochází rušivé vlivy, které by mohly negativně ovlivnit spánek dítka.

Jaký materiál a barvičky?

Pokojíček vybavte přírodními materiály. Naopak chladné materiály, jako je plast, kov či sklo, do dětského pokoje nepatří. Nevíte si rady, jaká barva by měla v prostoru převažovat? I s tímto vám Feng Shui poradí. Pasivní ratolesti nabudí sytější odstín zelené, žluté, oranžové a červené. Aktivní děti zklidní světle zelená, světle modrá a krémové barvy. Pro obě skupiny platí, že v prostoru pro spánek a odpočinek převládají klidnější a tlumenější barvy, například modrá.

Kam s postelí a se stolem?

hnědý dětský pokoj

Jak rozmístit nábytek? Dítě se nesmí cítit stísněně. Postel umístěte tak, aby hlava dítka směrovala ke zdi. Nad hlavou ponechte volný prostor a nezavěšujte nad postel žádnou poličku. Také stůl má v pokojíčku své místo. Při sezení by ratolest měla mít za zády zeď a výhled na dveře. Stůl směrem na jihozápad rozvíjí logické myšlení, směrem na východ soustředění.

Neopomíjejte dekorace

dětský puf autíčko

Nakonec si nechte výběr dekorací. Potomka zaručeně rozveselí a zabaví dětský pufík s úložným prostorem ve tvaru auta. Dovádět i odpočívat může v sedacím vaku, který přetvoří třeba na pohodlné sedátko. Nudnou jednobarevnou zeď pozvedne nálepka, barevné hodiny nebo obraz s dětskými postavičkami.

S výsledkem určitě budete spokojeni. Pokojíček splní všechny dětské nároky a zároveň podpoří jeho rozvoj. Učení Feng Shui vychází se staletých zkušeností, proč si tedy tuto filozofii nepřenést i do svého domova? Svěřte se nám, jestli jste svůj domov zasvětili tomuto učení a jak se v něm cítíte!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář