Výběr matrace není žádná věda, stačí znát ty správné tipy!

0

Do matrací se vyplatí investovat. Strávíme na nich každý den v průměru osm hodin denně, a tak si na jejich výběr vyčleňte dostatek peněz i času. Odměnou vám budou zdravá záda a kvalitní spánek. Každý má ale jiné požadavky a proporce, proto klidně kupte na manželské lůžko dvě rozdílné matrace – jinou pro vás a jinou pro partnera. Přejděme ale k tomu hlavnímu: jak správně vybrat matraci?

Měkkou nebo tvrdou?

polyuretanová matrace

Nejprve se zaměřte na tvrdost matrace. Nebojte se vyzkoušet si ji přímo v obchodě, uvidíte, že každý prodejce vám rád vyhoví. Tvrdší matrace je jako dělaná pro osoby s vyšší váhou a tomu, kdo spí na zádech nebo na břiše. Naopak pro osoby s lehčí váhou a se spánkem na boku se doporučuje měkčí matrace. Obecně se tento povrch považuje za zdravější.

Co dalšího sledovat?

luxusní matrace

Pozornost věnujte délce matrace. Ta by měla být nejlépe o 20 cm delší, než je vaše výška. Pro alergiky je vhodná speciální úprava, která zabraňuje množení roztočů. Nezávadnost materiálů zaručuje matrace s označením „zdravotní“, která navíc dobře odvádí vlhkost a přizpůsobí se tvarům těla. Prodejce se zeptejte na termoregulační vlastnosti, vnitřní složení matrace a údržbu potahu.

Jaký materiál?

pružinová matrace

Tvrdší matrace obsahují polyuretanovou pěnu, která se dobře odvětrává a udržuje teplo. Dříve byly velkým hitem pružinové matrace, které nahradily pružiny ukryté ve speciálních taštičkách. Taková matrace zaručuje výborné ortopedické vlastnosti a prodyšnost. V nabídce jsou také matrace ze studené pěny, jež se vyrábí i z přírodních surovin. Řešením pro bolavá záda je líná pěna, která kopíruje tvar lidského těla.

Co je dále nedílnou součástí postele?

přikrývka s aloe vera

Ke klidnému spánku v ložnici přispívá kvalitní rošt a peřina. Některé pokrývky obsahují výtažek z aloe vera. Tato rostlina zmírňuje bolesti svalů a kloubů a má antibakteriální vlastnosti. Nedílnou součástí lůžka je také povlečení. V mžiku dokáže proměnit postel v exotickou květenu nebo azurovou oblohu.

Investice do matrací se vám vrátí – uděláte toho mnoho pro své zdraví a zároveň si skvěle pospíte! Kolik byste byli ochotni dát za matraci peněz? Budeme se těšit na vaše komentáře!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář