Zařizování dětských pokojů v paneláku a podkroví nemusí být noční můrou – odtajníme Vám ty správné fígle!

0

Zařídit dětský pokoj v malé panelákové místnosti nebo v zešikmeném podkroví může být problematické. Musíte přeměřovat, propočítávat a kombinovat, než přijdete na to nejšikovnější řešení, které bude nejen praktické a funkční, ale i lahodné oku. Děsíte se, že takový pokojíček nezvládnete zařídit? Nebojte se, nejste na to sami, právě teď vám běžíme na pomoc!

Pokojíček v panelákovém bytě

Dětský pokoj v paneláku

Umístit do jedné panelákové místnosti všechen potřebný nábytek a ještě ji rozdělit na funkční části? Věřte, že to není nemožné! I malý pokojíček můžete zařídit tak, aby rozvíjel dětskou fantazii a byl zároveň bezpečný při pohybu a pobytu dítěte. Důležité je každý centimetr dobře naplánovat. Dítě potřebuje místo na spaní, na hraní a k tomu dostatek úložných prostorů.

Postel a pracovní stůl v jednom

dětská patrová postel

V malém pokoji najde své uplatnění nábytková sestava, v jejíž horní části je prostor pro spaní a pod ní se nalézá pracovní stůl školáka nebo kout na kreslení pro předškolní dítě. Druhá zóna místnosti je určena pro hraní a měla by být dostatečně prostorná, aby se v ní ratolest necítila stísněně.

Pokojíček v podkroví

dětský fialový pokoj v podkroví

Pokoj v podkroví je většinou prostorný, a tak je zapotřebí zařídit jej útulně a spíše se zabývat funkční stránkou. Místnost rozdělte do jednotlivých zón, které vymezte nábytkovými sestavami. Vznikne tak dojem, že každá zóna je vlastně takovou samostatnou místností. Zóny můžete také oddělit paravány nebo dělicí stěnou, která je ve vrchní části otevřená.

Nižší nábytek a světlá výmalba opticky zvětší pokojíček

žlutý vystřelovací budík

Při výběru vybavení volte kvůli zkosené střeše nižší nábytek v podobě skříněk a polic. Nábytek by měl být lehký a konstrukčně jednoduchý. Důležitým prvkem je také barva výmalby. Vyberte takovou, která nebude pokoj opticky zmenšovat, např. ve světlých tónech. Ve výraznějších barvách pořiďte doplňky, třeba takový veselý vystřelovací budík.

Uvidíte, že při dodržení všech pravidel se dítě bude cítit dobře jak v pokojíčku v paneláku, tak v podkrovní místnosti. Jak jste se s tímto nelehkým úkolem poprali vy? Sdělte nám své zkušenosti!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář