Zařizujeme dětský pokoj pro prvňáčka

0

První školní den je pro prvňáčka významná událost, která si zasluhuje pořádnou oslavu! S nástupem do školy je však třeba zařídit dětský pokojíček tak, aby v něm dítko rozvíjelo své schopnosti, mohlo se učit a zároveň si hrát. Vybavte pokoj vším nezbytným, co malý prvňáček potřebuje. Právě teď vám poradíme, co by v místnosti určitě nemělo chybět. Nechte se inspirovat!

Psací stůl dá učení punc důležitosti

modrobílý dětský psací stůl

Dětský psací stůl je v pokoji prvňáčka nezbytností. Zatímco jako malé dítě u něj tvořil a kreslil, jako dítko školou povinné jej využije ke skládání prvních slov a pro první čtecí pokusy. Velmi šikovné jsou tzv. rostoucí stoly, které se přizpůsobí věku dítěte a vydrží mu tak několik školních let. Nezbytnou součástí stolu je dostatek úložných prostorů na psací pomůcky a učebnice. Tento kus nábytku ale nemusí být nudnou součástí dětského pokoje, naopak ve hravých barvách jej pěkně rozveselí!

Policový regál naučí dítko uklízet

dětský růžový regál

Všechny věci potřebné do školy si prvňáček může úhledně uložit do policového regálu. Kromě otevřených polic mívá výsuvné šuplíky, kam si může uschovat třeba školní sešity nebo hračky. Regál nebude působit ani trochu stroze, když jej zvolíte pro holčičky v růžové nebo pro kluky v modré barvě.

Postel pro zasloužený odpočinek

dětská bílá postel

Prvňáček si zaslouží novou postel s kvalitní matrací. Postel má velký vliv na správný vývoj vašeho dítěte a je nejdůležitějším nábytkem v pokojíčku. Můžete pořídit klasické jednolůžko bez úložného prostoru nebo s vysouvacími šuplíky, do nichž pohodlně uschováte sezónní lůžkoviny nebo oblečení. Hitem jsou také multifunkční postele, které kombinují prostor pro spaní a hraní.

Nastal čas na první hodiny!

červenobílé hodiny

Prvňáček se kromě psaní a čtení bude učit řeči ručičkových hodin. Pořiďte mu jedny nástěnné hodiny, které jsou zábavné a při pohledu na ně jej vždy rozesmějí. Co říkáte hodinám ve tvaru zvířecí hlavy nebo klasickým kulatým s dětským obrázkem v ciferníku? Dítko si tak samo zkontroluje čas strávený nad učením a hraním!

Při zařizování pokojíčku pro prvňáčka myslete na to, že dítě musí mít stále dostatek prostoru pro hraní. Dovolte mu, aby si některé věci vybralo samo a ptejte se na jeho názor, co by se mu líbilo. Jen tak budete mít jistotu, že se v pokojíčku bude cítit dobře! Podařilo se vám to? Pochlubte se nám do komentářů!

O autorovi

Psaním příběhů jsem se jako dítě přenášela do světa fantazie a i v dnešní době je literární tvorba mou neodmyslitelnou součástí. Za svůj největší úspěch považuji vydání románu pro ženy. Své zkušenosti jsem se rozhodla uplatnit a dále rozvíjet spoluprací na zajímavých projektech, mezi kterými je i redaktorská práce na tomto magazínu. Psaní o bydlení, nápaditém vybavení a nových vychytávkách v domácnosti mě naplňuje radostí, což se snažím přenášet i do článků. Věřím, že trendy témata pro Vás budou inspirací a jejich čtení zábavnou relaxací!

Napiš komentář