Zařizujeme líbivý studentský dívčí pokoj

0

Co se dětského pokojíčku týče, ve většině případů jde o seskupení představ rodičů, kteří si na tomto úkolu vyhrají a šikovně spojí příjemné s užitečným. Dojde-li ale na dívčí pokoj, jeho vybavení se řídí především představou jeho obyvatele. Zatímco ještě nedávno tu měly své čestné místo hračky, panenky a plyšáci, dnes byly nekompromisně nahrazeny počítačem, pracovním stolem a policemi plnými učebnic. V dnešním článku vám poradíme, jak šikovně a zároveň vkusně zařídit dívčí pokoj!

Dejte dítěti možnost vyjádřit styl

2

Pokojíček plný barev, který dříve sloužil ke hraní a spánku, se nyní mění na prostor pro učení a zábavu. Dívčí pokoj si zaslouží kompletní změnu vybavení, při jehož výběru byste měli brát ohled i na požadavky a vkus vašeho studenta, pro kterého místnost zařizujete. Je samozřejmé, že jiné požadavky bude mít slečna jejímž posláním jsou nejnovější módní trendy a jiné ta, které se aktivně věnuje sportu. Při zařizování jsou hodně důležité i barvy, kterými pokoj vymalujete či v jakých tónech pořídíte nábytek. Ty by měly být živé, nápadité, plné života, ale zároveň uklidňující. Příjemně vypadá pokoj laděný do dvou barev, ve kterém trávit čas bude radost, navíc studentku volba odstínů nebude rušit při učení.

Dívčí pokoj plný soukromí i úložných prostorů

Studentský pokoj

Každý dospívající potřebuje klid, a proto ani dívčí pokoj nemůže být ochuzen o jistou dávku soukromí. Kromě místa určeného k povinnostem, jako je učení či psaní úkolů, si tato místnost vyžaduje i odpočinkovou část, v níž bude moci vaše dítě probírat nejnovější drby s kamarádkami, číst si nebo zkrátka jen spát. Dívčí pokoj je spojením pracovní místnosti, obývacího pokoje a ložnice v jednom.

Myslete na doplňky

Uzamykatelné zrcadlo se šperkovnicí

Žádné dospívající slečně by v pokoji nemělo chybět zrcadlo. Jak je známo, žádná z nich neopustí svůj pokoj dříve, nežli nevypadá dokonale k světu a schopná tak čelit svému okolí. Chybu neuděláte pořízením uzamykatelného zrcadla se šperkovnicí, které stojí samovolně a můžete jej libovolně umístit kamkoli v pokoji. Dívčí pokoj tak dostane příjemně vyhlížející doplněk a vaše dítko naopak prostor, kam si může uložit všechny drobnosti.

Místo pro přátele

Sedací vak

Při zařizování studentského pokoje pro dívku nesmíte zapomenout ani na zakomponování místečka, kam si bude moci pozvat kamarády. Ideální volbou jsou různá křesílka, pohovky nebo třeba sedací vaky, které rozzáří každou místnost, upoutají pozornost a nadchnou svým vzhledem.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář