Zařizujeme studentský pokoj – 3 tipy na levné a praktické řešení

0

Většina studentů vysokých škol se nejprve zvesela vrhá do bydlení na koleji. Jenže po určité době si uvědomí, že kolej vlastně není zrovna ideálním studentským příbytkem. Zvláště lidé, kteří měli celý život vlastní pokoj si jen těžko zvykají na sdílenou ložnici/obývací pokoj/všechno ostatní.

Vysokoškolské koleje navíc nejsou oproti podnájmu finančně výhodnější a většinou uvnitř nenajdete ani klid na učení ani na relaxaci po náročném dni.

Pokud jste rodiče podobně zoufalého studenta, nebojte se ho podpořit v hledání nájmu, případně podnájmu. Dnes vám ukážeme, jak takový prázdný studentský pokoj vybavit, aby se studentovi lépe učilo a rodičům nezůstal průvan v peněžence.

Stůl jako dominanta pokoje

Studenti tráví velké procento času u psacího stolu. Některým slouží především k učení, jiní ho využívají i pro odpočinek u počítače nebo jako jídelní stůl.

Stůl do studentského pokoje (které nebývají zrovna obřích rozměrů) by neměl být zbytečně malý ani velký. Studenti mají hodně materiálů, a proto se pro ně příliš nehodí holá deska bez šuplíků a přihrádek.

Designový psací stůl vhodný pro studenty

Zajímavou volnou je například tento designový psací stůl Saly 16. Má moderní vzhled, praktické úložné prostory i dostatečně velkou pracovní desku.

Vyřešte vše jedním nákupem – nábytkové sestavy

Nákupem nábytkové sestavy se obyčejně ušetří dost peněz. Mnoho rodičů však nejvíce ocení to, že mají nábytek nakoupený jedním kliknutím a nemusí nic měřit ani řešit barevné sladění.

Doporučujeme si při nákupu přiobjednat i dovoz a smontování na místě. Skládání více jak jednoho kusu nábytku je velmi vysilující. Spousta lidí pak uprostřed procesu proklíná své rozhodnutí službu neobjednat kvůli úspoře pár set korun.

Sestava Allarica 7 v přírodních barvách

Studentský pokoj - sestava z laminované dřevotřísky

Ideální sestava pro malé prostory, kde potřebujete využít každý centimetr pokoje. Design je vhodný pro dívky i chlapce. Tím, že je celá sestava sladěná a do detailu promyšlená, se vyhnete pozdějšímu dokupování dalšího nábytku.

Najdete v ní dostatek úložného prostoru pro oblečení, učebnice, toaletní potřeby a další nezbytnosti.

Za celkovou cenu 11 548 Kč získáte 5 ks kvalitního nábytku z lamina:

 • malý kombinovaný policový regál
 • velký kombinovaný policový regál
 • závěsný policový regál
 • psací stůl
 • šatní skříň

Vše v jednom balení – sestava Emilio 1

Studentský pokoj Emilio 1 v odstínu borovice evola

Nemá-li student nic, je pro něj vhodnější tato sestava v odstínu borovice avola. Je opět vhodná pro dívky i chlapce (barva je příjemná a nerušivá).

Za 24 112 Kč vám domů přijede pořádný náklad nábytku:

 • postel
 • šatní skříň
 • rohová šatní skříň
 • policový regál
 • otevřená závěsná police
 • konferenční stolek
 • pracovní stůl
 • úložný kontejner
 • postel
 • noční stolek

Dobrá cena je samozřejmě tvořena nejen množstvím objednávaného nábytku, ale také tím, že je vyrobený z laminované dřevotřísky. Což ovšem není na škodu. Studenti nepotřebují nábytek trvalé hodnoty a laminované provedení se bez problému dožije i studia mladších sourozenců.

Něco pro oživení prostoru

Zelené LED hodiny ve tvaru černé kostky

Jako překvapení můžete svému studentovi pořídit například zelený Led budík Cube Click Clock. Nejenže je krásný, ale zároveň vás zbaví výmluv typu – zaspal nebo zaspala jsem na zkoušku. V noci navíc tato kouzelná krabička snižuje automaticky jas čísel, takže nebrání nerušenému spánku.

A kdyby vám budík nestačil, můžete zakoupit moderní dekoraci na zeď v podobě motivačního obrázku nebo plakátu. Zajímavý je třeba tento kousek s anglickým nápisem – ideální pro studenty filosofické fakulty.

Líbí se vám nápad na předem připravenou sestavu pokoje pro studenty? Sdílejte ho s ostatními, čím více rodičů si ušetří čas sháněním nábytku, tím bude svět veselejší.

O autorovi

Jako textařka na volné noze trávím většinu času doma. Proto je pro mě životně důležité, abych se ve svém vlastním bytě cítila dobře. Postupně si vytvářím kreativní prostředí, které neztratí teplo domova a dokáže mě při psaní textů inspirovat. Je to fuška, což jistě sami víte. V mých článcích pro Peřiňák se snažím hledat zajímavé kousky nábytku a originální bytové dekorace. Nebojím se kombinovat i zdánlivě nezkombinovatelné, protože přesně tak vznikají jedinečné interiéry. Navíc jak se říká - v lásce, válce a při vybavování domova je vše dovoleno.

Napiš komentář