Zrcadlo udělá s prostorem divy. Pusťte si ho do bytu!

0

Zrcadlo představuje základní vybavení každé domácnosti. Drtivá většina lidí na něco hledí jako na praktický nábytek, který sice svědomitě plní svou funkci, ale nijak zvlášť velkou pozornost si nezaslouží. A to je chyba! My vás prostřednictvím dnešního článku přesvědčíme, že se zrcadlem můžete zacházet především jako s dekorací, která vašemu interiéru dodá jak eleganci, tak i romantiku. Necháte se našimi tipy inspirovat?

Zrcadlo čaruj!

Zrcadlo

O zrcadlech koluje historka, že umí kouzlit. Věřte nebo ne, ale i na tomto šprochu se najde pravdy alespoň trochu! Zrcadla opravdu umí hotové zázraky a nejsou to jen kouzla, ale i optické zvětšení prostoru či lepší prosvětlení místnosti. Slušná sbírka pozitivních vlastností, nemyslíte? O důvod navíc, proč mít alespoň jedno doma. Použít jej můžete prakticky kdekoli v interiéru, kde najde své čestné místo – v ložnici, předsíni, koupelně.

Jeden z nejstarších doplňků

Dekorativní zrcadlo

Věděli jste, že zrcadlo platilo již v dávných dobách za vítanou dekoraci? O důvod navíc, proč na tento kus nábytku nehledět jen na praktickou součást vybavení domácnosti. Zrcadla vám dávají úplně nové možnosti v pojetí interiéru, proč si jedno takové nepořídit i v tomto ohledu? Zrcadlo může mít i velice zajímavý tvar, který zaujme již na první pohled!

Zrcadlo v ložnici? Proč ne!

Zrcadlo do ložnice

Připadá vám tento kousek nábytku ložnici jako naprostá zbytečnost? Ale kde že! Zrcadlo dokáže prostor nejen prozářit, ale zároveň i dodat na pocitech útulnosti. Pořídíte-li si přitažlivý kousek do ložnice a k tomu všemu jej ještě dobře umístíte, nabudete tak dojmu, že je vaše ložnice příjemně útulná a hřejivá. Náš tip: umístíte li zrcadlo nad komodu, na které si večer zapálíte svíčky, bude se vám jejich světlo a hřejivost rozlévat do celého pokoje pomocí odrazu ze zrcadla. A tomu se pak říká to pravé intimčo!

Zrcadlo v koupelně? Nepsaná nutnost!

Zrcadlo do koupelny

Co se koupelny týče, neumíme si snad nepřítomnost zrcadla ani představit. Právě v tomto interiéru hraje kromě dekorační či prostorové funkce i funkci praktickou – nejen ženy, ale i muži si s jeho pomocí kontrolují vzhled, provádí před ním ranní rituály – zkrátka zrcadlo do koupelny patří.

O autorovi

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe. Nejraději mám témata o bydlení, díky kterým vím zase něco navíc. Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

Napiš komentář